SEYYAHATNAME TİYATROSEVERLERLE YENİDEN BULUŞTU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu "SEYYAHATNAME" adlı tiyatro oyunuyla tiyatro severlerle yeniden buluştu.
SEYYAHATNAME TİYATROSEVERLERLE YENİDEN BULUŞTU
Tiyatro oyununa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Daire Başkan'ı Derviş Kezat ve çok sayıda Hataylı katılım gösterdi.
2015-2016 sezonu boyunca Hatay'ın 15 ilçesinde yetişkinlere ve çocuklara yönelik birçok oyunla izleyici karşısına çıkacak olan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 13 Kasım 2015 tarihinde Hatay Kültür Merkezi'nde tiyatro severlerle buluşturduğu "SEYYAHATNAME" adlı iki perdelik komedi oyunuyla izleyenlerden büyük alkış aldı.Öyküsünün Aziz Nesin'e ait olduğu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı Atilla Yaprak'ın uyarlayıp yönettiği "SEYYAHATNAME" adlı tiyatro oyununun yardımcı yönetmenliğini Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı Ali Gezgin üstlendi.Bekir adlı karakterin yurt dışından gelen bir misafirini gezdirirken başına gelen olayları günümüz Türkiye'si üzerine önemli mesajlar vererek anlatan, güldürürken düşündüren mizah yönü ağır basan göndermelerle tiyatro severlerin karşısına çıkan oyun, izleyenlerden büyük alkış aldı.Savaş: " Bu Güzel Ekibi Uluslararası Platformda Da Görmek İstiyoruz "Birçok tiyatroseverin ayakta alkışladığı oyunun sonunda konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'ın eşi Doç. Dr. Nazan Savaş:"Çok güzel bir oyundu.Günümüz Türkiyesi'ni çok güzel anlatmışsınız. Ben emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.Ben bu güzel ekibi uluslararası platformda da görmek istiyorum. Tabi bunun için siz değerli izleyenlerin desteği ve alkışı gerekiyor. Bizleri yalnız bırakmayın. Geldiğiniz için sizlere de sonsuz teşekkür ediyorum. " Dedi ve oyunun yardımcı yönetmeni ve aynı zamanda başrol oyuncusu Ali Gezgin'e çiçek taktim etti.Oyun 15 Kasım Pazar günü saat 19:30' da Samandağ Belediyesi yeni çarşı salonunda tiyatro severlerle buluşacak.
SEYYAHATNAME TİYATROSEVERLERLE YENİDEN BULUŞTU haberi 14 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  865 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle