SEYYAHATNAME ÜNİVERSİTELİLERDEN ‘AA’ NOT ALDI

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın kültür ve sanat etkinliklerinin hemşehrileriyle buluşturulması noktasındaki hassasiyeti doğrultusunda kurduğu HBB Şehir Tiyatrosu il genelinde perde açarak sanatseverlerle buluşuyor.
SEYYAHATNAME ÜNİVERSİTELİLERDEN ‘AA’ NOT ALDI
Sahnelediği oyunlarla tiyatroseverlere seyir zevki yüksek performanslar sunan HBB Şehir Tiyatrosu daha önce sahnelediği Seyyahatname adlı oyunu vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine 15 Şubat 2016 Pazartesi günü Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda üniversite öğrencilerinin beğenisine sundu.Öyküsü Aziz Nesin'e ait olan, uyarlamasını ve yönetmenliğini HBB Şehir Tiyatrosu Sanatçısı Atilla Yaprak’ın yaptığı ve yardımcı yönetmenliğini de Sanatçı Ali Gezgin’in üstlendiği ‘Seyyahatname’ bir kez daha sahne almanın haklı gururunu yaşadı.HBB’nin başarılı sanatçılarının üstün performanslarıyla tiyatroseverleri bambaşka bir dünyaya taşıyan oyununun bitiminde oyuncular sezon boyunca sergiledikleri başarılı ve bir o kadar da özverili performanslarından ötürü dakikalarca ayakta alkışlanırken, oyunda başrolü üstlenen Ali Gezgin, "Bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş'a, Mustafa Kemal Üniversitesi(MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya' ya, HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımıza, Kültür Sanat ve Tiyatro Şube Müdürlüğümüze ve bizleri bugün burada yalnız bırakmayan tiyatroseverlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim velinimetimiz ve teşekküre layık olan siz seyircilerimizsiniz. Moliere'nin yazdığı Scapin'in Dolapları adlı oyunla yeniden karşınıza çıkacağız. Bizleri o performansta da yalnız bırakmayın" ifadelerini kullandı.Oyunu izlemeye gelen öğrenciler, oyunu çok beğendiklerini ifade ederek Hatay'daki tiyatro seviyesini çok üst seviyelere taşıyan HBB Şehir Tiyatrosu’nun bu anlamda önemli bir görev üstlendiğinin altını çizdiler. MKÜ'ye uzun zamandır tiyatro oyununun gelmediğine dikkat çeken öğrenciler, sahnelenen oyuna övgüler yağdırdı. Özellikle bir öğrencinin, “Sahnelenen oyun bir harikaydı, bence bu tiyatro şehir tiyatrosu değil bir devlet tiyatrosu kalitesinde" şeklindeki tespiti oyunun ayakta alkışlanan performansının özeti niteliğindeydi.Oyun sonrasında değerlendirmelerde bulunan HBB Kültür Sanat ve Tiyatro Şube Müdürü Vejdi Koçak, öğrencilerin ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Oyuncularımı teker teker tebrik ediyorum. Çok başarılıydılar. Daha da başarılı olacaklarına inanıyorum. Biz tiyatronun öğelerini sahneye taşımaya çalışıyoruz. Birçok yeni oyunla tekrar sahne alacağız. Ben bizlere desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a ve bizleri salonunda misafir eden MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya'ya çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
SEYYAHATNAME ÜNİVERSİTELİLERDEN ‘AA’ NOT ALDI haberi 18 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine  adına Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  835 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle
Beğendiniz mi?
Okunma
Muhabir
İlgili Firma
Kategori
Şehir