SEZONUN BAŞLAMASINA 15 GÜN KALA KURULDU BİRİNCİ LİG'E ÇIKTI

ANTAKYA BELEDİYESPOR KADIN BASKETBOL TAKIMI, ZORLU MÜCADELENİN ARDINDAN BİRİNCİ LİG'E YÜKSELMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYOR -ANTRENÖR SECERLİOĞLU: ''FORMALARIMIZ BİLE MAÇ SABAHI GELDİ. BİRBİRİNİ YETERİ KADAR TANIMAYAN DEĞİŞİK KULÜPLERDEN OYUNCULARLA LİGE BAŞLADIK''
SEZONUN BAŞLAMASINA 15 GÜN KALA KURULDU BİRİNCİ LİG'E ÇIKTI
Sezonun başlamasına 15 gün kala kurulan Antakya Belediyespor Kadın Basketbol takımı, zorlu mücadelenin ardından Birinci Lig'e yükselmenin sevincini yaşıyor.
     Antakya Belediyespor Antrenörü Mustafa Secerlioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, başarıda ekip çalışmasının büyük önemi olduğunu belirterek, herkesin özveriyle görevini yaptığını, bunun semeresinin alındığını, tüm yorgunlukların unutulduğunu söyledi.
 

     Geçen yıl ligin başlamasına iki hafta kala kurulan Antakya Belediyespor Kadın Basketbol Takımı'nın Birinci Lig'e yükselmesinin azim ve inanç sayesinde olduğunu dile getiren Secerlioğlu, şunları anlattı:
     ''Çankaya Üniversitesi Arı Koleji ile sözleşmem sürerken, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan bir telefon aldım. Başkan Savaş, telefonda bana 'Antakya'ya vefa borcun var. Kulübü kuruyoruz. Ekibini oluştur, 15 gün sonra maçlar başlıyor. Federasyona 5 bin lira katılım ücretini yatırıyorum. Gerekli desteği sağlayacağım. Yeter ki takımı Birinci Lig'e çıkar' dedi. Düşündüm, taşındım. Memleket sevgisi ağır bastı ve Çankaya Üniversitesi yöneticilerinin anlayışlı davranmasıyla sözleşmemi feshederek hemen kolları sıvadım. Lisansları çıkardık.
 
 
     Formalarımız bile maç sabahı geldi. Birbirini yeteri kadar tanımayan değişik kulüplerden oyuncularla lige başladık. Aslı, Şirin, Sercan, Esra ve Derya'nın ardından aramıza Bodrum Belediyespor'dan Pelin ve Ceylan katıldı. Maçlar başladıktan sonra uzun oyuncu eksikliğini ABD'li Rashidat Odun Sadık ile giderdik. Ligde 18 maçta 14 galibiyet, 4 yenilgi alarak play-off grubuna yükseldik.''
     Play-off grubunda Dörtyol Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor'u elediklerini anımsatan Secerlioğlu, ''Çorum ve Yozgat'ta düzenlenen dörtlü finalde, bizim takımın yanı sıra Ankara TED Koleji, Edremit Belediyespor, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) ile karşılaştık. Ankara TED Koleji'nin ardından Birinci Lig'e yükselen takım olduk. Ligler başlamadan 15 gün önce kurduğumuz ve 10 kahraman sporcunun özverisiyle takımı Birinci Lig'e çıkarmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz'' dedi.