SGK HAFTASI KUTLAMALARI

Hatay'da geçen yıl en çok prim ödeyen, ilave istihdam sağlayan ve kurs açan işveren ve sivil toplum örgütlerine düzenlenen törenle plaket verildi.
SGK HAFTASI KUTLAMALARI
  Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, ''SGK Haftası'' kutlamaları kapsamında Savon Otel'te düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 21 yüzyılda tüm dünyada ekonomik, sosyal ve siyasi alanda baş döndürücü hızlı gelişme ve değişimlerin olduğunu söyledi.
 

     Yaşanan değişim ve gelişime herkesin ayak uydurması gerektiğini ifade eden Lekesiz, ''Bugünümüzü iyi analiz edip geleceği kurgulamamız gerekiyor. Özel ve kamu sektörü hızlı değişimin beraberinde getirdiği iletişim ve işbirliğine daha açık organizasyonlar gerçekleştirmeli. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) da bu değişim ve gelişime ayak uydurabilmek, vatandaşlara daha adaletli ve kaliteli hizmet sunabilmek için tek çatı altında toplandı'' diye konuştu.
     Hatay'ın SGK'nın performansa dayalı sisteminde Türkiye'nin en iyi hizmet veren ikinci ili olduğunu vurgulayan Lekesiz, bunun büyük bir başarı olduğunu kaydetti.
 

     İş adamlarının da vergi verip, istihdama katkı sağlayarak ülkenin zenginliğine zenginlik kattığını belirten Lekesiz, yaptıkları hizmetler nedeniyle işveren ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ettiğini söyledi.
     AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar da, dünyada bir rekabetin bulunduğunu, bununla yarışabilmek için özel sektörün önünü açık olması gerektiğini kaydetti.
     İktidarları döneminde ülkede ihracatın 5 kat arttığını ifade eden Karasayar, önümüzdeki 4 yıllık hedefleri arasında da Türkiye'yi dünyada en çok ihracat yapan ülkeler arasında yer almasını sağlamak olduğunu belirtti.
     SGK Müdürü Mehmet Zülfü Camkurt ise 2009-2010 yılı döneminde sigortalı sayısının yüzde 20 arttığını, kayıt dışı istihdamla en iyi şekilde mücadele etmeye çalıştıklarını söyledi.
     Hatay'da prim tahsilat oranının yüzde 92,5 oranında olduğunu vurgulayan Camkurt, bunun büyük bir başarı olduğunu, bu konuda herkese teşekkür ettiğini belirtti.
 

     Konuşmaların ardından 2010 yılında en çok prim ödeyen, ilave istihdam sağlayan işverenler ile istihdam piyasasının güçlenmesine yönelik kurs açan sivil toplum örgütlerine plaketleri verildi.
     Törene, Antakya Belediye Başkanı Lüftü Savaş, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Keskin ile kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve işverenler katıldı.
SGK HAFTASI KUTLAMALARI haberi 18 Mayıs 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  115745 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle