SGK ile DOĞAKA arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı.

 Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı.
SGK ile DOĞAKA arasında işbirliği sözleşmesi imzalandı.
 Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, DOĞAKA 2011 yılı Teknik Destek Programı kapsamında kurumlarının hazırladığı ''Kurum Hizmetlerine Erişimin Etkin Sağlanması ve Performans Yönetimi'' projesinin bölgede desteklenen projeler arasında yer aldığını belirtti.
     Camkurt, proje kapsamında, sigortalı işveren, hak sahibi tüm vatandaşların kurum tarafından sağlanan hizmetlere ulaşmalarında etkinlik ve kolaylık sağlanması amacıyla il müdürlüğü adına www.hataysgk.gov.tr adresli web sitesinin kurulması ve web tabanlı performans yönetim sisteminin oluşturulmasının amaçlandığını kaydetti.
     Hazırlanan proje kapsamında vatandaşa büyük kolaylıklar sağlanacağını ifade eden Camkurt, şöyle devam etti:
     ''Kurumumuzca sağlanan hizmetlere sigortalı, işveren ve hak sahiplerinin erişimi, müracaat işlemlerinin takibi, soru ve sorunların iletilmesi doğrudan ve fiilen müdürlüğümüz ve bağlı Sosyal Güvenlik Merkezlerimize müracaatla mümkün olabilmektedir. Bu durum ise hem vatandaşlarımızın hem de kurumumuz açısında emek ve zaman kaybına neden olmaktadır. Bu nedenlerle gerek kurumumuzca sağlanan hizmetlere erişimin etkin, kolay ve en kısa sürede sağlanması, gerekse bir takım hizmetlerin web sitesi üzerinden verilmesi ciddi emek ve zaman kaybını önleyecektir.
     Hali hazırda gerek kurumumuz personellerinin bireysel bazda ve gerekse departman bazında performanslarını rasyonel olarak ölçecek bir sistem bulunmamaktadır. Bu ise her personelin verimliliğinin, kapasitesinin ölçülerek hizmetin sunulması noktasında sağladığı katma değerin doğru tespit edilememesine neden olmaktadır. Web tabanlı oluşturulacak performans yönetim sistemiyle, personel ve departman bazında yapılacak performans ölçümüyle hizmet sunma süreleri kısaltılacak, mevcut insan kaynağı daha verimli ve etkin kullanılacaktır.''
     DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti ise ülkenin en büyük kuruluşlarından olan Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı Hatay İl Müdürlüğünün projesinin desteklenmeye değer görülmesinin sevindirici olduğunu, bu tür projelerin artarak devamını dilediğini belirtti.