Sigarayı bırakan imama plaket.

Reyhanlı ilçesindeki Büyük Cami'de görevli imam Hamit Ekmen'e, sigarayı bırakması dolayısıyla 9 Şubat Dünya Sigarayı Boykot Günü'nde plaket verildi.
Sigarayı bırakan imama plaket.
İlçede sağlık, emniyet ve belediye görevlilerince oluşturulan ekip, bir taraftan denetimlerini sürdürürken, diğer taraftan da sigarayı bırakan kişileri takip altında tutuyor.
     Polis memuru Abbas Kan, sağlık çalışanı Abdulkadir Göktaş ve zabıta memuru Hasan Çift'ten oluşan denetim ekibi, sigarayı boykot gününde bırakma kararı alan Büyük Cami imamı Hamit Ekmen'e plaket verdi.
     Ekmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günde üç paket sigara içtiğini belirterek, hem sağlığını ve bütçesini korumak hem de camiye gelen cemaate örnek olmak için sigarayı bıraktığını söyledi.
     Camide de bundan böyle sigarayı bırakma konusunda vatandaşlara bilgi vereceğini vurgulayan Ekmen, tüm kesimleri sigarayı bırakmaya davet etti.
     Denetim ekibinden Hasan Çift de Reyhanlı'da sigara denetimi kapsamında 10 bin kişi ile görüşüldüğünü bildirerek, ilçedeki 500 esnafın denetlendiğini ve dumansız hava sahası kurallarına uymayan 300 kişiye para cezası kesildiğini söyledi.