SİNEMA FESTİVALİNE DAVET

3.ALTINDEFNE ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ KAPANIŞ GALASINI VE YARIŞMA ÖDÜL TÖRENİNİ SAMANDAĞ’DA YAPACAK.Samandağ Belediyesi Kültür ve sosyal İşler müdürü Fikret ÖZÇELİK uluslar arası film festivaline sinemaseverleri davet etti. 
SİNEMA FESTİVALİNE DAVET
Samandağ belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürü Fikret ÖZÇELİK tarafından  yapılan açıklama:”Samandağ Belediyesi olarak bütün sinemaseverleri yeni çarşı salonumuzda yapılacak olan sinema gösterimlerine bekliyoruz.13-16 Aralık tarihleri arasında film gösterimlerimiz saat 13.00’de başlayacaktır. Son film Saat 19.00’da gösterime girecektir.17 Aralıkta saat 18.00’de  Samandağ Belediyesi Yeni çarşı salonunda gerçekleşecek olan sinema üstadlarının katılacağı Kapanış Galası ve Ödül törenine herkesi bekliyoruz.”dedi
Atındefne film Festival komitesinden yapılan açıklamaya göre :”Antakyanın Tanıtımına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirilen Uluslararası Antakya 3. Altındefne film festivali; Fotofilm Sanat Merkezi ve Adonis film tarafından koordine edilmekte, Kültür Turizm Bakanlığı, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Belediyesi ve diğer belediyeler tarafından desteklenmektedir.”ifadelerinde bulundular.Açıklamanın devamında :”Bu sene 3. gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Antakya 3. Altındefne Film Festivali ” siz konuklarıyla buluşmaya hazır. Bir birbirinden değerli Film sanatçıları, yönetmen ve oyuncuların katılımı ile Aralık ayında Antakya’da gerçekleşecek olan etkinliğimize 95 Sinema sanatçısının katılması beklenmektedir. 7 gün sürecek olan etkinliğimizde Uzun metraj, Belgesel, Kısafilm, Sinema atölyesi, Oyunculuk atölyesi, okullara workshop ve paneller düzenlenecektir. “şeklinde belirttiler.Festival Kapsamında yapılan uzun metraj ve kısafilm yarışmalarda ön elemeği geçen filmler; Ulusal Uzun Metraj Film kategorisinde ise Bir Varmış Bir Yokmuş / Kazım Öz, Misafir / Mehmet Eryılmaz, Eksik / Barış Atay, Kar Korsanları / Faruk Hacıhafızoğlu, Yeni Dünya / Caner Erzincan, Saklı / Selim Evci, Aşkı Suzan / Murat Tüter, Çekmeceler / Caner Alper - Mehmet Binay, Dolanma / Tunç Davut, Kümes / Ufuk Bayraktar, Kasap Havası / Çiğdem Sezgin filmlerinden oluşmaktadır.Ulusal Kısa film kategorisi, Serdal Altun / Uçurtma, Mehmet Gülkanat / Ukte,Barış Alp / Ma’siyet, Mehmet Arda Gürler / Tıkanma, Metehan Şereflioğlu / Mucize Aynalar,Melodi Tözüm / Misofonya, Hakan Sümer / Sonuç, Hakan Berber / Güzellik Yarışması, Gökhan Altuntaş / Gül Ali, Yakup Tekintangaç / Azad filmlerinin yer alacağı festivalimiz, 7 günlük bir süreçte açılış galası, gösterimler,paneller, söyleşiler, atölye faaliyetleri ve ödül töreni etkinliklerini kapsayacak ve yakın çevre il ve ilçelerde de etkinlikler yürütülecektir.
 
SİNEMA FESTİVALİNE DAVET haberi 08 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1190 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle