Sınır Kapısı'nda Taksicilerin eylemi.

 Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki taksi şoförleri, 'yolcu taşımacılığı yapan taksicilere kısıtlama getiren yasayı' protesto eylemlerini bugün de sürdürdü. Yasanın otobüslere uygulanmamasını protesto eden taksiciler, sınır kapısından otobüslerin geçişine engel olmaya çalıştı.
Sınır Kapısı'nda Taksicilerin eylemi.
  Türkiye ile Suriye arasındaki Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda yolcu taşımacılığı yapan A2 Uluslararası Yolcu Taşıma Belgesi sahibi taksiciler, 1 Şubat 2012'de yürürlüğe giren ve Gümrük Kanunu'nda yapılan değişiklikle 'ayda 4 seferden fazla sınır kapısından giriş-çıkış yapmaları halinde, her sefer için depolar esas alınmak kaydıyla maktu vergi ödemelerini' öngören yasaya tepkilerini bugün de sürdürdü.
     Dün sınır kapısına yakın bir alanda çadır kuran ve buradan ayrılmayan taksiciler, uygulamaya son verilmesine kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirttiler.
     Uygulamanın otobüsler için yapılmamasını da protesto eden taksiciler, sınır kapısından Suriye'ye gitmek isteyen otobüslerin geçişine bir süre izin vermedi.
     Güvenlik güçlerinin yoğun güvenlik önleminin aldığı sınır kapısında taksicilerin çadırda bekleyişinin sürdüğü öğrenildi.