SINIR ÖTESİ BAYRAMLAŞMA

HATAY VALİSİ LEKESİZ, KURBAN BAYRAMI DOLAYISIYLA SURİYE'NİN LAZKİYE VALİSİ MEŞHEDİYE İLE BAYRAMLAŞTI
SINIR ÖTESİ BAYRAMLAŞMA
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Kurban Bayramı dolayısıyla Suriye'nin Lazkiye Valisi Halil Meşhediye ve diğer yetkililerle bayramlaştı.
     Suriye'nin Kesep Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirilen tören, iki ülkenin marşlarının okunmasıyla başladı.
     Vali Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, Suriye ile her alanda ilişkilerin geliştiğini söyledi.
     Son yıllarda komşu ve dost ülke Suriye ile birçok alanda protokol imzalandığını hatırlatan Lekesiz, ''Suriye, bizim en yakın sınır komşumuzdur. Kurban Bayramı'nda 50 bin Türk, birinci derecede akrabalarını görmek için Suriye'ye gitti. Bu gibi ilişkiler, sosyal, kültürel ve ticari anlamda her şeye yansıyacaktır'' dedi.
     Lazkiye Valisi Meşhediye de Türkiye ile tarihten gelen bir dostluk olduğunu, bunun geliştirilmesi için valiler olarak büyük özveriyle çalışacaklarını belirtti.
     Lekesiz ile sürekli ilişkide olduklarını dile getiren Meşhediye, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ülkelerine karşı yaklaşımından dolayı mutlu olduğunu, Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Türkiye'ye farklı baktığını söyledi.
     Vizenin kalkmasıyla iki ülkenin turizm gelirlerinin arttığına dikkati çeken Meşhediye, ülkelerine yatırım yapmak isteyen iş adamlarına gerekli kolaylığı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
     Konuşmalardan sonra halk oyunları ekibi gösteri sundu. Valiler birbirlerine plaket ve yöresel armağanlar verdi.
     Törene, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı Albay Semih Erdoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Vedat Çolak ve İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da katıldı. 
SINIR ÖTESİ BAYRAMLAŞMA haberi 18 Kasım 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  112210 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle