SİPAHİ DERNEĞİ KURULDU

Hatay’da bulunan sivil toplum kuruluşlarına bir yenisi daha eklendi.
SİPAHİ DERNEĞİ KURULDU
Sipahi Derneği genç girişimci Osman Sipahi ve arkadaşları tarafından kuruldu.Kuruluş aşamasını tamamlayan Sipahi Derneği’nin yönetim kurulu üyeleri kendi aralarında ilk dayanışma yemeğinde bir araya gelerek fikir alış verişinde bulundular.Büyük Antakya Oteli’nde düzenlenen yemekli toplantıya Sipahi Derneği Başkanı Osman Sipahi, Yönetim kurulu üyeleri Hikmet Otuzbir, Hamza Doğru, Ömer Erçin, Mehmet Fatih Karagündüz, Mehmet Gürler, Burak Uçman, Hüseyin Çinçin, Meryem Ünal, Halil Çobanoğlu ve Abdullah Çilingir ile Gazeteci Hüseyin Zorkun katıldı.Toplantıda bir konuşma yapan Sipahi Derneği Başkanı Osman Sipahi, 12 yıllık bir hayalini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Yıllar önce hayalini kurduğum derneğimizi bugün arkadaşlarım ile hayata geçirmenin gururunu yaşıyorum. Bu konuda yönetimde bulunan tüm arkadaşlarımdan tam destek aldım.
 Birlikte güzel işlere imza atacağız” dedi.Başkan Sipahi, büyük bir Osmanlı hayranlığı yaşayan bir kişiliğe sahip olduğunu dile getirerek, “Osmanlı İmparatorluğu’na büyük bir hayranlık duyuyorum. Sipahi’nin anlamı, Osmanlı’da birinci sınıf atlı asker demektir. Bu dernek ile amacımız, Osmanlı kültürünü yaymak ve yaşatmaktır. Yönetim kurulu üyelerimiz ve derneğimize katılacak olan üyelerimiz ile sevgi içinde güç birliği halinde olacağız. İyi günde, kötü günde dayanışma içinde olacağız. Çok iyi bir ekip ile yola çıktık. Birlikte çok güzel işler başaracağız” dedi.Başkan Sipahi, bu dernek ile etkin çalışmalara imza atarak, Hatay’da örnek bir dernek olacaklarını ifade ederek, gönüllerde taht kuracaklarını söyledi.Sipahi Derneği’nin ilk hedeflerinden birinin güçlü bir mehter takımı kurmak olduğu açıklandı. PASTA İLE ÇİFTE KUTLAMA  Toplantı sonunda, dernek yönetim kurulu üyeleri pasta keserek, derneğin ilk dayanışma toplantısının kutlamasını yaptılar.Bu arada, yönetim kurulu üyeleri Başkan Sipahi’ye bir sürpriz yaparak, Başkan Sipahi’nin doğum gününü kutladılar. Başkan Sipahi, bu jest karşısında duygulu anlar yaşayarak, yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.
Hüseyin ZORKUN
SİPAHİ DERNEĞİ KURULDU haberi 28 Ocak 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  38660 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle