SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE EL ELE” TOPLANTISI

Antakya Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığı ev sahipliğinde sivil toplum kuruluşları ile işbirliği toplantısı düzenlendi.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI İLE EL ELE” TOPLANTISI
 İlk ayağı Belen’de gerçekleştirilen toplantının ikincisi Antakya’da yapıldı. Hatay’ın sorunlarının çözümleri noktasında yapılabilecekler ve daha gelişmiş bir şehre ulaşma noktasındaki çalışmalar konusunda fikir alışverişlerinin yapıldığı toplantının asıl amacı Ak Parti, İlçe Belediyeleri ve sivil toplum örgütlerinin işbirliği yapması ve şehre fayda sağlama düzeyini arttırmak olduğu belirtildi.AK Parti il binasında gerçekleştirilen toplantıda bir konuşma yapan İl Başkanı Ahmet Atıç şunları kaydetti; “ Sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek Hatay’ı kalkındırmak istiyoruz. STK’lar ile işbirliği yaparak şehrimize nasıl daha çok katkı sağlarız sorusunun cevabını bulmak ve bu doğrultuda birlikte hareket etmek istiyoruz. AK Parti ailesi olarak deve kuşu gibi kafasını kuma gömmüş, toplumdan bir haber olmadık olmayacağız. Halkımızın tamamına hitap eden bir partiyiz. Herkesi kucaklayan bir kuruluş yapımız var. Bu bağlamda sizlerle de her ay düzenli olarak bir araya gelerek karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ve sohbet etmek istiyoruz. ”Atıç sivil toplum kuruluşlarının siyasi görüş bildirme yasağını doğru bulmadığını ifade ettiği konuşmasının devamında; “ Sizler dernekler olarak bu memleket için biz de varız diyorsunuz. Dernekler karşılıksız hizmetin adıdır. Bir oluşum ve teşekküldür. Bunlar şehrin kalkınma ve gelişmesinde çok önemli rol üstlendiğinizin ifadesidir. Sivil toplum kuruluşlarında özellikle derneklerde siyasi görüş bildirme yasağı mevcut. Ancak ben bunu yanlış buluyorum. Sıfatlarımız ve tabela isimlerimiz farklı olsa da ortak derdimiz, ortak sevdamız bu memlekete ve ülkemize hizmet etmek. Siyasi kurumların ve derneklerin birbirinden aslında bir farkı yok.
 
 Sizlerle ayda en az bir kez bir araya gelerek istişare etmek memleket sorunlarını masaya yatırmak istedik. Bu ikinci toplantımız. Bundan sonra da sürekli, çeşitli vesilelerle bir araya geleceğiz.” dedi.Antakya Belediyesi icraatlarını ayrıntılı bir şekilde aktaran Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci ise, “ Şehrimize daha iyi hizmeti nasıl yaparız düşüncesi ile çıktığımız yolda, siz değerli sivil toplum kuruluşları temsilcilerimiz ve kanaat önderlerimizi danışma meclisi olarak gördük. Aldığımız her kararda sizlerle istişarede bulunmak icraatlarımızın doğru zamanda doğru yerde doğru şekilde olmasına destek sağlıyor. Böylece hizmet üretirken herkesin görüşlerini almış oluyoruz. Antakya Belediyesi olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana şehrimiz için en iyi ve en kaliteli hizmeti üretmeyi ilke edindik. Bu doğrultuda kurulumumuzu kısa bir sürede tamamlayarak vatandaşımıza en iyi hizmeti verecek hale geldik. Çeşitli revize çalışmalarını da tamamlamanın ardından tam teşekküllü bir şekilde hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Antakya Belediyesi olarak gerek teknik belediyecilikte gerekse sosyal ve kültürel belediyecilik çalışmalarında 15 ilçemize örnek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızda her zaman bizden desteklerini esirgemeyen hükümetimize, teşkilatımıza ve özellikle siz değerli STK temsilcilerimize çok teşekkür ederim. Bundan sonraki süreçte de birlikte çok daha güzel işler gerçekleştireceğimize inanıyorum.” dedi.AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç ve Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin yanı sıra toplantıya, AK Parti Teşkilat Üyeleri, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.