SİYASETİN YENİ YÜZÜ KONGRE YAPTI

Prof.Merkez Parti 1. Olağan Genel Kurulu yapıldı .Dr.AbdurrahimKarslı'nın Genel Başkan seçildiği 1. Olağan kongrede Abdurrahim Karslı yeniden Genel Başkanlığa seçildi.
SİYASETİN YENİ YÜZÜ KONGRE YAPTI
Divan başkanı ve üyelerinin seçiminden sonra Genel Kurula hitaben bir konuşma yapan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ;"Bana bu işe hiç girişme diyenler haksız çıktı. Bugün görüyorsunuz ki, seçime hazır hale geldik. Biz çok güçlü bir ülkeyiz ve halkımıza güvenerek yola çıktık. Bizi engellemeye çalıştılar yılmadık. …’’ dedi.Ülke genelinde teşkilatlanmayı tamamlamış olan Merkaz Parti; Seçim kampanyasının startını vermeye hazırlanıyor.Teşkilatlanmayı kısa sürede başarılı bir şekilde bitiren İllerden biri olan Hatay’da, İl Başkanı ve Kurucu üyeleri ile kongreye katılım gerçekleştirdi.Merkez Parti Hatay İl Başkanı Çilem Aras yaptığı açıklamada ‘’ Çok güzel bir ortam, çok farklı bir heyecan yaşadık. Merkez Parti’de olmaktan çok mutluyum. Türk halkı artık temiz siyasetle, refah içinde yaşayacak, sorumlu olduğum memleketime elimden geleninden fazlasını yapıp,hakkettiği huzur ve refaha ulaştırmak için çaba sarf edeceğiz ‘’dedi. Merkez Parti'nin, Merkez Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu :
Yaşar Yazıcıoğlu, Ömer Haluk Pirimoğlu, İbrahim Çebi, Uğur Aksöz, Hasan Macit, İrfan Demiralp, Aydın Tümen, Metin Hacımustafaoğlu, Yaşar Asiler, Beyhan Demirhan, Erol Tutal, İbrahim Keleş, M.İrfan Sabah, Mustafa Demirbağ, Enver Horozoğlu, Ayşe Şeyda Açıkkol Altınok, Cemil Güngörmez, Mahmut Erdir, Mustafa Nazikoğlu, Necati Güllülü, Murat Batur, Zülal Özkurt, Salih Ziya Kul, Yasemen Mergen Bayer, Mehmet Oğuz, Celal Odabaş, Mahmut Yalçın, Muzaffer Arslan, İsmail Hakkı Ekşi, İbrahim Türkmen, Hasan Taşpınar, Haluk Dadaş, Süleyman Kaptan, Soner Demirel, Yılmaz Sezer, İbrahim Efendioğlu, Hüsnü Döğer, Zafer Başkaya, Miraç Demirbaş, Alican Alptekin, Eşref Aygün Ahmet Ünal, Zehrettin Aslan, Mehmet Şeref Geçit, Şerafettin Üstünkol, Fikri Karabulut, İsmail Dağcı, Cengiz Alpaslan, Mehmet Kaya.Merkez Disiplin Kurulu ise şu üyelerden oluştu :Meltem Temurer, Tuba Koylan, Serdal Gök, Mehmet Kuzudişli, Can Muhammet Aksakallı, Merve Saruhan, Atilla Toksöz, Nadir Mayaoğlu, Cihangir Sevingel, Gökhan Ağdemir.