SLOVENYA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JAZBEC HATAY'DA -

 Slovenya'nın Ankara Büyükelçisi Milan Jazbec, illere ziyaretlerde bulunarak, iş imkanlarını ve yatırım olanaklarını araştırdıklarını söyledi.
SLOVENYA'NIN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ JAZBEC HATAY'DA -
  Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Slovenya'nın Ankara Büyükelçisi Jazbec ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı'yı makamında kabul etti.
     Hatay'ın onlarca uygarlığa ev sahipliği yaptığını ifade eden Lekesiz, ''Kentimiz yeni yatırımlar açısından da iyi bir yer. Tarım, turizm ve demir çelik yatırımları bakımından kentimiz çok önemli bir yer. Büyükelçi Jazbec'e kentimizin hangi köşesinde ne tür yatırımları yapabileceğiyle ilgili 'Yatırım Destek Ofisimiz' en detaylı bilgileri verebilir'' diye konuştu.
     Büyükelçi Jazbec de eylül ayında göreve başladığını ve Türkiye ile Slovenya arasında imzalanan stratejik ortaklık anlaşması kapsamında illerde ziyaretlerde bulunarak iş imkanları ve yatırım olanaklarını araştırdığını kaydetti.
     Hatay'da iki gün kalacağını ve ziyaretlerde bulunacağını vurgulayan Jazbec, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişmesi için çalıştıklarını söyledi.
     Konuşmaların ardından Vali Lekesiz, Jazbec'e ziyaretin anısına, üzerinde üç semavi dinin sembolü işlenmiş bir tabak hediye etti.