SOĞUK GÜNLERDE HATAYSPOR GALİBİYETLERİ HATAY I ISITIYOR

Hatayspor sekiz haftadır üst üste gerçekleştirdiği galibiyetlerle Hatay’ı gururlandırıyor.
SOĞUK GÜNLERDE HATAYSPOR GALİBİYETLERİ HATAY I ISITIYOR

 Hatayspor yönetim kurulu 2. Başkanı Sadullah Ergin, Yardımcı Antrenör Zafer Uysal, Futbolcuları Soner ve Fatih ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında taraftarları gururlandırdıklarını, kendilerinin de taraftarların coşkusuyla gururlanmak istediklerini ifade ettiler.Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda galibiyetleri ve Hatayspor’un durumuyla ilgili bir açıklama yapan Sadullah Ergin, “Bu sezon elde ettiği başarılarla biz taraftarların yüzünü güldüren Hatayspor’umuzun bu başarısının devam ederek şampiyonluk hedefine ulaşmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Ligde hiç bir maç kolay değildir ve garantisi yoktur. O nedenle sahada mücadele etmeden, emek sarf eden, ter dökmeden maç kazanılmaz. Son haftalarda seri galibiyetler alarak yüzümüzü güldüren Güneyin Yıldızı Hatayspor, Kartalspor maçını da 1-0 kazanarak galibiyet serisini 8’e çıkarmıştır. Bu başarıdan ötürü Jan Baram başkanlığındaki Hatayspor yönetimini, teknik direktörümüz Ahmet Taşyürek ve antrenörlerimizi, 24 ayar değerindeki 24 kişilik futbolcu kadromuzu canı gönülden tebrik ederiz.Hiçbir başarı tesadüf değildir. İnançla emeğini katan takımımız engelleri bir bir aşarak inşallah zafere ulaşacaktır. Yönetimi, teknik heyeti, futbolcuları ve taraftarlarıyla bütünleşen Hatayspor camiası hedefine ulaşacak inançta ve güçtedir. Hatayspor hedefe ilerlerken herkes kendi üzerine düşen görevi yapmalıdır. Bu dönem, herkesin Hatayspor’a maddi ve manevi destek verme zamanıdır. Gerçek Hatayspor dostları takımına tam destek vermelidir.

Her şey güzel giderken ortalığı karıştırmaya çalışmak ve huzursuzluk çıkarmak Hatayspor’a zarar verir. Hatayspor’un menfaati her şeyin üstündedir. Başarılı olan Hataysporlu futbolculara sahip çıkmak ve onlara destek vermek herkesin görevi olmalıdır. Biz bu düşüncedeyiz ve diyoruz ki gönülden bağlıyız biz Hataysporluyuz.  Bordo-Beyaz renklerimiz ve armamız uğruna bu hafta oynanacak Giresunspor maçında da Hatayspor’u yalnız bırakmayacağız. İç sahada olsun dış sahada olsun bu sezonda Hatayspor’u yalnız bırakmayan biz taraftarlar, takımımızı Giresun’da da destek vereceğiz.Hatayspor camiası olarak birlik ve dayanışma içinde sezon sonunda şampiyonluk hedefine ulaşacağına inanıyor, Giresun maçında Hatayspor’umuza başarılar diliyoruz.” Toplantıda Ergin’in ardından söz alan yardımcı antrenör Zafer Uysal; “ Üç puan sevindirici. Oyuncuların verdiği mücadele bazen taraftarı
 sevindirmese de sonuçta alınan puan önemli. Böyle zor bir takıma rağmen bu puanı almak önemliydi. Ancak bazen maçları seyirci kazandırıyor. Seyircinin ilgisi motivasyon açısından çok önemli.Medeniyet kaynaşması olan şehrimizde tribünde de aynı kaynaşmayı bekliyoruz.Oyuncularımız gol attıkları zaman, dönüp bakınca taraftardan alkış bekliyor. Bu durumda taraftara büyük iş düşüyor. Coşkulu bir taraftar grubu istiyoruz. Taraftarsız Takım olmaz.” Dedi.Futbolculardan Soner ve Fatih ise yakalanan sekiz galibiyete değil önümüzdeki iki maça bakmalıyız diyerek sezonu galip kapatmayı istediklerini vurguladılar.

Seda Abalıoğlu