SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELER PROJE VE HİZMET FUARI

İskenderun Belediyesi ile birlikte İzmir, Eskişehir, Antalya, Mersin Büyükşehir Belediyeleri’nin de yer aldığı, ‘Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Fuarı” düzenlenen törenle başladı.
SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYELER PROJE VE HİZMET FUARI

Kentine Güvenen Kentler Buluşması” adıyla düzenlenen fuar, 29 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. CNR EXPO Fuar Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek ve fuarda projeleri yer alan belediyelerin başkanları katıldı.Açılış töreninde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kentlerin sorunları var, belediye başkanlarının temel görevleri o sorunları çözmektir. Ailem, belediye başkanlarımız ve çalışma arkadaşlarımızla birlikte sizleri en içten sevgiyle, saygıyla selamlıyorum, hepinize saygılar sunuyorum. Bugün sosyal demokrat belediyeler proje ve hizmet günleri. İçerde belediye başkanlarımızın hayata geçirdikleri projeleri ben izledim, sizler de izleyeceksiniz. Bu etkinliğe “Kentine Güvenen Kentler” adını koyduk” dedi.

Belediye Başkanlarının birinci görevinin kenti ayağa kaldırmak, kenti yaşanabilir hale getirmek olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “CHP’li belediyeler bunu yaparken neye güveniyorlar acaba? Neden kentine güvenen kentler diyoruz? Çünkü bizim belediye başkanlarımız hizmet verdikleri yurttaşlara ve onların yaşadığı kente güveniyorlar. Biliyorlar ki hizmet sunulduğu an karşılığını da alacaklardır” diye konuştu.10 bin metrekarelik bir alanda CHP’li belediyelerin projelerinin görüleceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Bir yıl boyunca titizlikle çalışıldı 1500 proje üzerinde.
 
1500 projeden 500’ü sadece burada sergileniyor. Seçen arkadaşlara yürekten teşekkür ederim” dedi.Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin, sosyal demokrat belediyelerin her zaman Türkiye’de en önemli projelere ilk imzayı atan belediyeler olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk metroyu Türkiye’de ilk tercihli yolu, ilk kentsel dönüşüm projesini CHP’li belediyelerin yaptığını söyledi.İskenderun Belediyesi’nin stantını ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek’ten Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’nin çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.  Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’ndeki çalışmalardan duyduğu memnuniyetini dile getiren Kılıçdaroğlu, proje ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Civelek’i kutladı.Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Fuarı’na katılan Belediye Başkanları da İskenderun Belediyesi’nin stantını ziyaret etti.İskenderun Belediyesi, 2 Hazirana kadar sürecek halka açık fuarda, Kent Gelişimi-Kent Tasarımı, Çevre, Sosyal Hizmetler ve Spor ana başlıkları altındaki öne çıkan önemli projelerinin tanıtımını gerçekleştirilecek.Yeni içmesuyu şebekesi, Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi, iskele, nikah salonu, İskenderun Belediyesi Kadın Gönüllüleri Sosyal Market, Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezleri, sosyal tesisler ve spor kompleksi gibi gerçekleştirilen hizmetler ve çalışmalar stantı ziyaret edenler tarafından ilgi gördü.