Sosyal Güvenlik Haftası

- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, Antakya Gazeteciler Cemiyeti'ni (AGC) ziyaret etti.
Sosyal Güvenlik Haftası
  Camkurt, ''Sosyal Güvenlik Haftası'' etkinlikleri kapsamında ziyaret ettiği AGC'de yaptığı konuşmada, Hatay'da SGK'nın kurumsal kimliği ve yürütülen çalışmaları hakkında bilgi verdi.
     Göreve başladığı süre içinde birçok ilçede müdürlük binalarını yenilediklerini ifade eden Camkurt, ''Kurum olarak, 'gecikmiş olan kamu hizmeti bir insan hakkı ihlalidir' mantığıyla vatandaşlara hizmet etmeye çalışıyoruz. Kamu hizmetlerindeki bir dakikalık gecikme bizim için bir kul hakkı ihlalidir. Bu kapsamda vatandaşlara en kısa sürede hizmet sunmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.
     Geçen yıl il olarak tahakkuk eden tahsilatta yüzde 96'lık bir oranla Türkiye ortalamasının üstünde bir oran yakaladıklarını belirten Camkurt, sigortalı sayısında da yüzde 12'lik bir artış olduğunu söyledi.
     Sosyal sorumluluğu ön planda tutmak amacıyla hafta boyunca bir çok etkinlik düzenleyeceklerini vurgulayan Camkurt, bu kapsamda, satranç ve futbol turnuvaları düzenlediklerini, çeşitli ziyaretlerde bulunacaklarını kaydetti.
     AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ise SGK'nın kurum olarak çalışmalarından son derece memnun olduklarını, vatandaşı rahatlatan en önemli uygulamanın da emekli olmak isteyen vatandaşların artık çok kısa bir sürede işlemlerinin tamamlanması olarak gördüklerini ifade etti.
Sosyal Güvenlik Haftası haberi 16 Mayıs 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  208340 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle