SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Müslüman, Hristiyan ve Musevilerden oluşan Antakya Medeniyetler Korosu, Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında konser verdi.
SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ
   İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Zülfi Camkurt, Meclis Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada kendilerini kırmayarak konser vermeyi kabul eden Medeniyetler Korosu ekibine ve Şef Yılmaz Özfırat'a teşekkür etti.
     Özfırat şefliğinde düzenlenen konserde, İslam, Hristiyanlık ve Musevilik dinlerine ait ilahiler ve ezgiler seslendirildi.
     Üç semavi dinden ve bu dinlere mensup farklı kültürleri temsil eden ve rahip, imam, rahibe, kuyumcu, öğretmen, öğrenci, emekli, serbest çalışan gibi meslek gruplarından kişilerin oluşturduğu koronun seslendirdiği tüm türkü ve ilahiler uzun süre alkışlandı.
 
 
     Koronun, şimdiye kadar gerek ABD'de gerek Avrupa kentlerinde konserler verdiğini belirten Özfırat, Gazze Şeridinde bir konser vermeyi planladıklarını vurguladı ve bu konserle ''Türkiye bunu başarıyor, siz niye başaramıyorsunuz'' mesajı vermeyi amaçladıklarını kaydetti.
     Özfırat, koronun Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildiğini hatırlatarak, bu ödülü kazanmaları halinde verilecek para ile tek kubbe altında üç Semavi dine ait ibadethane açmayı hedeflediklerini kaydetti.
     Konsere Eski Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve bir çok vatandaş katıldı.