SP Hatay İl Kongresi 1 Ocakta yapılacak

 Saadet Partisi (SP) Hatay İl Başkanı ve SP Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Necmettin Çalışkan, olağan il kongresinin Genel Başkan Mustafa Kamalak'ın katılımıyla 1 Ocak Pazar günü yapılacağını belirtti.
SP Hatay İl Kongresi 1 Ocakta yapılacak
  Çalışkan, düzenlediği basın toplantısında, var olan süreçte ulusal, bölgesel ve küresel ölçekte yaşanan gelişmelerin partilerinin önemini ortaya çıkardığını ve bugün Saadet Partisi'ne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
     Saadet Partisi'nin milletin bin yıllık geçmişini, tarihini, kültürünü, inanç ve medeniyetini temsil ettiğini vurgulayan Çalışkan, şöyle devam etti:

     ''Fetret Devri yaşadığımız bu süreçte aldığımız oyun azlığı, üç sebeple kimseyi üzmesin. Birincisi bir davanın büyüklüğü aldığı oyla değil, savunduğu değerler ve taşıdığı fikirlerle ölçülür. İkinci olarak biz gönüllerde yer aldığımızı biliyoruz. Bu milletin gönlünde Saadet Partisi'nin taşıdığı değerler ve savunduğu fikirler vardır. Partimiz yol gösterici bir partidir. Üçüncüsü de bu önemli mücadelede yer alan herkes görevini yapmış olmanın hazzı ve huzuru içindedir.''
     Çalışkan, son dönemde ülkede ve dünyada yaşanan hassas olaylara rağmen mecliste görüşülen milletvekili zammının yakışıksız olduğunu savunarak, bu durumun ne iktidara ne de anamuhalefet partisine yakışmadığını öne sürdü.
     Partilerinin olağan il kongresinin 1 Ocak Pazar günü yapılacağına değinen Çalışkan, kongreye SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın da katılacağını ifade etti.