SPOR ADAMLARI DERNEĞİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A PLAKET

Türkiye Spor Adamları Derneği Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baysal ve yöneticileri Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret ederek, derneklerine üye yaptı, rozet taktı ve plaket sundu.

SPOR ADAMLARI DERNEĞİNDEN BAŞKAN SAVAŞ’A PLAKET

Ziyareti gerçekleştiren Ömer Baysal Başkanlığındaki heyette Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Yıldırım, Mehmet Cingöz, Hikmet Çinçin, İzzet Kakil yer aldı. Belediye Başkan Vekili Serdar Güven’in de hazır bulunduğu toplantıda konuk heyet adına konuşma yapan Dernek Başkanı Baysal, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın belediye başkanlığı görevi dışında iyi bir spor adamı olduğunu ifade etti.

Türkiye Spor Adamları Derneği Hatay Şubesi yönetim kurulu 2. Başkanı Mehmet Yıldırım, Başkan Savaş’ın başta amatör spor branşları olmak üzere spor camiasına destek vermesinden dolayı teşekkür ettiklerini ve bu nedenle plaket sunduklarını kaydetti. Yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Cingöz’de ziyarette Başkan Savaş’ı derneklerine üye yaptıklarını ifade ederek, Savaş’a dernek rozetini taktı.
 
 
 
Aynı zamanda Türkiye Spor Adamları Derneği üyesi de olan Hikmet Çinçin’de ziyarette yaptığı konuşmada, dernek olarak spora ve sporcuya destek verenlere, katkı sağlayanlara ödül verdiklerini, bu konuda herkesi teşvik ettiklerini ifade ederken, Başkan Savaş’ın özellikle amatör spor branşlarına sağladığı katkıların önemli ölçüde olduğunu belirtti.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Türkiye Spor Adamları Derneği Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin gerçekleştirmiş olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Antakya Belediyesi bünyesinde Gençlik Spor Kulübü’nü kurarak 16 ayrı spor branşında toplam 1000’e yakın lisanslı sporcu ile kentimizi, ilimizi, ulusal ve uluslar arası düzeyde en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Kulüp kurulduktan hemen sonra faaliyete geçen ve başarı üstüne başarı alan sporcularımız sayesinde 16 ayrı branş içinde 9 takımımız 1. ve 2. Liglerde mücadele vermektedir. Bu başarı iki buçuk yıl zarfında elde edildi. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın ve sağlıklı bir nesil yetiştirmenin başlıca yolu spordur.” dedi.Ziyaretin sonunda Başkan Savaş ve konuk heyet günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.