SPOR EĞİTİMİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Antakya Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde Spor Eğitimi Projesi protokol imza töreni gerçekleştirildi.
SPOR EĞİTİMİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, Güreş Federasyonu Hatay Temsilcisi Naif Soydan, Hayırsever İşadamı Ali Alkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden Ömer Cihangir, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Karakaplan ile daire müdürleri katıldı.Spor yapmak isteyen ve maddi durumu buna elvermeyen vatandaşlara yönelik hazırlanan protokol hakkında bilgi veren Başkan Kimyeci, “ Antakya Belediyesi olarak sporu ve sporcuyu desteklemek bizler için çok önemli. Sadece belediye anlamında teknik belediyeciliği yapmakla yetinmiyoruz, aynı zamanda sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri de aynı oranda önemsiyoruz. Amacımız liglerde takım koşturan sporcularla bir yol almak yerine, sokaklarda çocuklarımızın başıboş durmasına mani olarak onları hem sosyal hem beşeri münasebetler anlamında desteklemek. Her türlü kötü alışkanlıklardan geleceğimizin teminatı yavrularımızı koruyalım. Hem de onları devletimizin, hükümetimizin katkıları ile bu güzel tesislerden en iyi faydayı alabilsinler diye sizlerle işbirliği içerisinde olacağız. Bizlere kurumsal anlamda gösterdiğiniz her türlü desteğe çok teşekkür ediyorum. Başarılarımızın, hep birlikte en iyi şekilde tüm Antakyalıların ve spor severlerin yüzünü güldürecek düzeyde olacağına inanıyorum. Hayırlı olmasını temenni ediyorum. ” dedi.
 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın ise görüşlerini şu şekilde aktardı; “ Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı olarak Türkiye’nin her tarafında tesis yapım hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Hatay’da bu konuda en çok nasibini alan illerden bir tanesi oldu. Hatay genelinde son üç yılda toplam 28 spor tesisi yapımı gerçekleştirildi. Bunlardan 10 tanesi tamamlanmış durumda. 2015 yılında da 5 büyük yatırım geliyor. Bunlarla birlikte son üç yılda 33 tane spor yatırımı yapılmış oluyor. Spor yaptırmak, gençlere faaliyetler yaptırmak her ne kadar gençlik ve spor bakanlığının görevi olsa da yerel yönetimlerin bu konudaki katkısı çok önemli. Özellikle sayın İsmail Kimyeci’nin bu konudaki girişimlerinden dolayı çok büyük destek görüyoruz. İki farklı kurum değil tek kurummuşuz gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediyelerin bu konudaki hevesleri bizleri ayrıca motive ediyor. Amacımız insanımıza ve Hatay’ımıza hizmet, bu paralelde inşallah çok olumlu sonuçlar alırız.”Konuşmaların ardından iki yıl geçerlilik süresi olan protokol imzalanarak, günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.