''SPOR VASITASIYLA ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAK İSTİYORUZ''

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, spor vasıtasıyla çocukları geleceğe hazırlamak istediklerini söyledi. 
''SPOR VASITASIYLA ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLAMAK İSTİYORUZ''
Savaş, belediye encümen salonunda, Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü'nün basketboldan sonra Masa Tenisi branşında da faaliyet göstereceğini belirtti.
     Amatör sporlara yöneleceklerini ifade eden Savaş, şöyle konuştu:
     ''Antakya Belediyesi bünyesinde Gençlik Spor Kulübü'nü kurarken kendimize farklı hedefler belirledik. Öncelikli hedefimiz şehrimizden farklı spor branşlarında sporcular yetiştirmek, bu sporcularımızın ulusal ve uluslararası arenada yarışmalarını sağlamak, spor vasıtasıyla çocuklarımızı geleceğe hazırlamak istiyoruz. Bayan Basketbol Takımımız bu konuda öncü oldu. İçinde yerli sporcularımızın da bulunduğu güçlü bir ekip oluşturduk. Biri Amerikalı olmak üzere daha önce 1. lig tecrübesi olan sporcularla takımımıza transferler yaptık. 2. Ligde mücadele eden takımımız ilk 2 maçını kazandı. Ben şampiyon olacaklarına ve 1. Lige çıkacaklarına inanıyorum. Neden bizim şehrimize Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Botaşspor takımları gelmesin ? Neden bizler de bir Gaziantep, Kayseri, İzmir ve Adana gibi bu konuda üstün başarılar elde etmeyelim?''
     Savaş, bu konuda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve üniversitenin destek verdiğini kaydetti.
     Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu da, yakın geçmişe kadar insanların sadece en popüler spor dalı olan futbola odaklandıklarını, bu bakış açısını Belediye Başkanı Savaş'ın büyük destekleriyle amatör spor branşlarına da yönlendirmek olduğunu vurguladı.
     Yakın süreçte Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde voleybol, atletizm, güreş ve yüzme gibi farklı spor branşlarının da faaliyet göstereceğini dile getiren Tütüncüoğlu, herkesin futbola odaklandığı bir zamanda amatör spor branşlarına sağladığı destekle zoru seçtiği için Belediye Başkanı Savaş'a teşekkür etti.
     Masa Tenisi İl Temsilcisi Yardımcısı Hasan Tahsin Bakan da, Başkan Savaş'ın talimatları doğrultusunda, Masa Tenisi spor branşının Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde faaliyet göstermesi için bir süredir bu konudaki hazırlık çalışmalarını yürüttüklerini belirterek, ''Amacımız minikler, yıldızlar, gençler, büyükler ve veteranlar, bay, bayan kategorilerinde takımlar oluşturmak. En az 25 sporcuyla başlamayı, altyapıya önem verip sporcu yetiştirmeyi hedefliyoruz'' dedi.