STK SİYASİ PARTİ BULUŞMASI

 Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, Türkiye'nin en önemli sorunlarını işsizlik ve terör olduğunu belirti.
STK SİYASİ PARTİ BULUŞMASI
  Çinçin, ATSO'da gerçekleştirilen ''Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Siyasi Parti Buluşması'' kapsamında, MHP milletvekili adaylarının yer aldığı toplantıda yaptığı konuşmada, siyasi partilerin ve seçimlerin demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu söyledi.
     Türkiye'nin en önemli sorunlarının işsizlik ve terör olduğunu ifade eden Çinçin, ''İşsizliğin çözümüyle terörün de biteceğini düşünüyoruz. Bu kapsamda, kentimizde eğitimsiz kişileri meslek edindirme yoluyla istihdama kazandırma adına çok önemli projeleri hayata geçirdik'' diye konuştu.
 

     İşsizlikte Hatay'ın Türkiye ortalamasının üstünde yer aldığını belirten Çinçin, bu durumun değişmesi için yapılacak milletvekili seçimlerinin bir fırsat olduğunu kaydetti.
     Dünya'nın en pahalı enerjisini kullandıklarını her fırsatta dile getirdiklerini vurgulayan Çinçin, iş dünyasının istihdama daha çok katkı sağlaması için bu konunun çözülmesini umut ettiklerini söyledi.
     Çinçin, AK Parti iktidarında yapılan havaalanı, Cilvegözü ve Yayladağı sınır kapılarının modernizasyonunun önemli projeler olduğunu, bunun yanında Antakya'nın demiryolu ile İskenderun Limanı'na bağlanmasını arzuladıklarını ifade etti.
     MHP Milletvekili adayı Adnan Şefik Çirkin de, 12 Haziranda yapılacak genel seçimi, ülkenin kaderinin oylanacağı bir gün olarak gördüklerini söyledi.
     AK Parti'nin seçimlerde tek başına iktidar olabilecek çoğunluğu bulamayacağını savunan Çirkin, ''Bu durumu fark ettikleri için MHP'yi barajın altında göstermeye çalışarak partimizi karalamaya çalışıyorlar. Seçimlerde iddialıyız. Barajın altında kalma senaryoları işe yaramayacak'' dedi.
     Konuşmaların ardından Çirkin ile İlçe Başkanı Fedai Yücedal, katılımcıların sorularını yanıtladı.
     Toplantıya, ATSO üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
 
STK SİYASİ PARTİ BULUŞMASI haberi 20 Mayıs 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  62515 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle