Sükût Dergisi Yayınlandı

Antakya merkezli olarak yayınlanan kültür eserleri arasına yeni bir dergi katıldı.
Sükût Dergisi Yayınlandı
Sükût “ Kültür -Sanat -Edebiyat dergisi “Sükût Et Kopsun Kıyamet” sloganı ile ilk sayısını yayınladı. Genel yayın yönetmenliğini Gazi Balcı’nın yaptığı Sükût ülkenin değişik yerlerinden yazar ve şair kadrosuna sahip. Genç bir kadroyu bünyesinde barındıran Sükût, e dergi formatında yayın yapmakta. Sükût dergisi Kasım ayında yayınlanan ilk sayısında “Sükût” başlığı adı altında yazı ve şiirleri ile okurlarının karşısına çıktı. Sükût Dergisi okurlarına şu şekilde merhaba dedi;“ Sükût öyle bir şiirdir ki herkesin mısrası farklı… Örgü farklı, nakış farklı… Nacizane bir kilim misali dokumaya çalıştık ilmek ilmek.Kimi Sükût’una gömdü, elinde avucunda olan tüm çığlıklarını. Kimi isyanını haykırdı, kocaman bir Sükût’la. Kimine göre Sükût’a hayran bir Sükût vardı. Kimine göre, çaresizliklere bir Sükût armağan etmek gerekiyordu. Kimi için öğrenilmesi en zor yetilerden biriydi Sükût…
Kimisi için, sessiz ve mahcup gecede kokan, hüznün kokusu oldu Sükût… Kimi kalbe değirdiğinde Sükût’u, çıldırmış okyanusları bile dingin hâle dönüştürdü… Kimi bir hendek sırrına gömdü Sükût’u… Kimi kelimede çözemedi Sükût’ta çözdüğünü… Kimi Sükût’a kıyam durdurdu… “Sükût Dergisinin ilk sayısındaki yazı başlıkları şu şekilde ;Berrin Alpay "Sükûta Yolculuk" , Bekir Fuat "Canım Türkiye" , Betül Güngör "Meryem'i Kirleten Özgürlük Heykeli", Saliha Güngör " Şükrün Eşiğinde",ŞeydaSoykök "Sükût Haykırış",Zeynep Kıraç " Vakti Sükun",Mevlüde Parlak" Duyurabilmenin Adabı",Ömer Bilgin" Şeytan Aynası: Televizyon" Gazi Balci " Yürüyüş Üzre", Muhammet İbrahim Balcı " Sükût Et" ,Mehmet Yikilmaz " Kınama Beni Ey Cennet", Adem Tokaç" Sevgili", Hasan Tuzsuz " İsyan ve Sükût",Perihan Berberci " Sükût kalbine değdiğinde",Hasan Konç Sükût'un Kıyamı",ÜlküGuven " Eylül Sükûtu",Turgut Tamer Hatipoğlu "Kalkma Vaktidir",Doğan Can " Yüksek Sükût"Sükût Dergisini www.sukutdergisi.com resmi web sitesinden e-dergi olarak okuyabilirsiniz.
Sükût Dergisi Yayınlandı haberi 24 Kasım 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  31405 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle