suları akmayan kadınlar davullu zurnalı eylem yaptı

Merkez ilçe Antakya'ya bağlı Çekmece Beldesi'nde sularının akmadığını iddia eden belde kadınları belediye önünde toplanarak ellerinde pankartlarla davullu zurnalı eylem yaptı.
suları akmayan kadınlar davullu zurnalı eylem yaptı
Çekmece Beldesi'nde 10 günde bir sadece 2 saat sularının aktığını savunan belde kadınları belediye başkanı Cafer Özenir'in su sorununa çözüm bulacağı vaadini verdiği fakat yerine getirmediğini belirttiler.

     Belde kadınları adına açıklama yapan Selda Azazi, beldenin kurulduğundan bugüne kadar altyapı sorunlarıyla gündeme geldiği ve her gelen yönetimin seçimlerden önce çeşitli vaatlerde bulunduğu, fakat bunların zamanla unutulduğunu kaydetti.
     Bütün çevre beldelerde ve köylerde bakıldığında su ihtiyaçlarının karşılandığı, bu konuda köklü çözümler üretildiğini fakat beldelerinin ise çağın gerisinde kaldığını ifade eden Azazi, şöyle devam etti:
     ''Belediye yönetimi su kesintilerinin önüne geçeceklerini bildirmiş hatta 'Su kesintileri tarih olacak' diye gazetelere demeçler vermişlerdir. Bugün görüyoruz ki su kesintileri değil, suyun kendisi tarih olmuştur. Gelinen noktada, suyu taşıyan şebekelerin eski olduğu, sürekli arıza verdiği şeklindeki bahaneler avutmalar, artık biz Çekmece sakinleri için geçerli bir bahane olmayacaktır. Çekmece Belediyesi'nin altyapı konusunda geçmişten beridir sorumsuz davrandığı gerçeğini görmekte olup, bundan sonra belde halkı olarak bu konuda sessiz kalmayacağımızı belirtiriz''

     Azazi, suyun insan yaşamındaki öneminin tartışılmaz olduğu ve susuz hiçbir şey yapılamadığını belirtti.
     Açıklamanın ardından belde kadınları ellerinde pankartlarla belediye aleyhine sloganlar attıktan sonra davul zurna eşliğinde halaylar çektiler.