Süper Çöpçü Güldürürken Öğretti

Hafta sonu Meclis Kültür ve Sanat Merkezinde minik izleyicilerin karşısında olan “Süper Çöpçü” adlı müzikli çocuk oyunu ,minik izleyicileri güldürürken Temizliğin önemini vurguladı.
Süper Çöpçü Güldürürken Öğretti
Kumbara Sanat Merkezi oyuncuları tarafından üç seans halinde sahnelenen oyuna yoğun bir ilgi vardı. Yazımını ve rejisini Hamza Ölmez'in yaptığı, genel koordinatörlüğünü Feyyat Akman'ın üstlendiği oyun zengin kadrosu ile minik izleyicilere olduğu kadar velilerede keyifli dakikalar yaşattı.Zaman zaman izleyicileri sahneye alarak oyuna dahil eden ekip ,bundan önceki çocuk oyunlarında olduğu gibi “Süper Çöpçü” oyununda da bu alanda tartışılmaz lider olduklarını gözler önüne serdiler. .Kısa bir süre önce çıktıkları Güney Doğu Anadolu turnesinde sahnelendikleri her yerde büyük beğeni alan Kumbara Sanat Merkezi oyuncuları ayaklarının tozu ile çıktıkları Meclis Kültür ve Sanat Merkezindeki gösterileri ile Antakya izleyicisinden tam not alarak uzun süre ayakta alkışlandılar.
 Gördükleri ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Kumbara Sanat Merkezi genel sanat yönetmeni Hamza Ölmez ;” Süper Çöpçünün mikroplara karşı verdiği mücadeleyi ve temizliğin önemini eğlenceli şekilde minik seyircilere anlattığımız oyunumuzda katkısı bulunan herkese,bizleri yalnız bırakmayarak izlemeye gelen seyircilerimize ve MKM yöneticisi Şimal Koyuncuoğlu’na teşekkür ediyoruz .”dedi.Ölmez ; “Kumbara Sanat Merkezi olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.Geçen sezonda bir çok oyunla izleyicilerimizin karşısına çıkmıştık,bu sezon da ekibimize yeni katılan arkadaşlarımız ile birlikte bir çok oyuna imza atarak farkımızı ortaya koymaya devam edeceğiz.Oyunlarımızda bizimle birlikte sahneye çıkmak isteyen Tiyatro’ya gönül veren arakadaşlarımız varsa ,onları da Kumbara Sanat Merkezimize bekliyoruz.”dedi. Büyük bir keyifle izlenen “Süper Çöpçü” oyuncuları oyun sonrasında izleyicilerle tek tek hatıra fotoğrafı çekildiler.Hep birlikte çekilen toplu fotoğraf ile program son buldu.-
              Talip KÖLEOĞLU
Fotograflarla Hatay Editörü
        İRADE Gazetesi