SURİYE Lİ MİSAFİRLER BİR HAFTALARINI DOLDURDU

SURİYE'DEKİ OLAYLAR -HATAY'IN YAYLADAĞI İLÇESİNDEKİ ÇADIR KENTTE KALAN ''MİSAFİRLER'' TÜRKİYE'DEKİ BİR HAFTALARINI DOLDURDU -DÜN GECE SINIRA GELEN 5 SURİYELİNİN DE GÖTÜRÜLDÜĞÜ ÇADIR KENTTE KALANLARIN SAYISI 265'E ÇIKTI
SURİYE Lİ MİSAFİRLER BİR HAFTALARINI DOLDURDU
   Alınan bilgiye göre, dün gece Suriye'nin Harabjoz bölgesinden Yayladağı sınırındaki Güveççi köyü yakınlarına gelen 5 kişilik aile, tel örgüleri aşıp Türkiye'ye geçmeye çalıştı.
     Askerler tarafından fark edilerek durdurulan aile, daha sonra eski TEKEL binasının bahçesinde bulunan çadır kente götürüldü.
     Çadır kente getirilen son 5 kişi ile birlikte burada kalanların sayısı 265'e çıkarken, önceden gelen ''misafirlerin'' Türkiye'deki birinci haftaları da doldu.
 

     Geçtiğimiz cuma günü akşam saatlerinde Türkiye'ye giriş yapan Suriyeliler, yerleştirildikleri çadır kentte haklarında verilecek kararı bekliyor.
     Bu arada, çadır kentte kalanların tüm ihtiyaçlarının Kızılay ve Yayladağı Kaymakamlığı tarafından karşılandığı öğrenildi.
     Polis ve jandarma ekipleri tarafından da çadır kentte güvenlik önlemleri artırıldı. Basın mensuplarının görüntü almasına da izin verilmiyor.