Suriye'de öldürülen Türk vatandaşının evinde yas var

Suriye'nin İdlip kentindeki saldırıda öldürülen Türk vatandaşı Münir Dural'ın Hatay'ın İskenderun ilçesindeki evinde yas var.
Suriye'de öldürülen Türk vatandaşının evinde yas var
 Alınan bilgiye göre, Suudi Arabistan'da çalışan ve Suriye'nin İdlip kenti yakınlarında silahlı saldırı sonucu öldüğü belirtilen evli ve 3 çocuk babası Münir Dural'ın (46) ölümü, Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Höyük köyünde yaşayan ailesine bildirildi.
     Köy muhtarı Ahmet Parlar, yaptığı açıklamada, olayı duyduklarında Hatay Valiliği'ne giderek bilgi aldıklarını söyledi.
     Türkiye'nin Halep Başkonsolosluğu yetkililerini de telefonla aradıklarını anlatan Parlar, ''Yetkililerden öğrendiğimize göre, Münir Dural otomobilinde ölü bulunmuş. Ancak Münir'in arkadaşı olan bir Suriyeli ise bize, Münir'in olaydan önce 5 günden beri İdlip kentinde bulunduğunu söyledi. Bu kişi, Münir'in daha sonra arabasında ölü bulunduğunu belirtti'' dedi.

     Parlar, Münir Dural'ın eşi Vesile, annesi Leyla, babası Mehmet Dural'a acı haberi vermek zorunda kaldıklarını ifade ederek, ''Annesi ve babası hasta olduğu için durumu anlatamadık. Ancak durum netlik kazanınca aktardık'' diye konuştu.
     Dural'ın cenazesinin memleketine getirilerek toprağa verilmesi için Türkiye'nin Halep Başkonsolosluğu yetkililerinin girişimde bulunduğunu bildiren Parlar, şunları kaydetti:
     ''Münir Suudi Arabistan'da 15 yıldır lokanta işletiyordu ve izne gelmişti. Geri dönerken böyle bir olay meydana gelmiş. Arabası da Suudi Arabistan plakalı idi. Kim veya kimler tarafından vurulduğunu ise öğrenemedik. Münir, Suudi Arabistan'da çalışan 600'e yakın köylümüzden biriydi.''
     Münir Dural'ın eşi Vesile Dural'ın (42), olay nedeniyle sinir krizi geçirdiği gözlendi.
     Sağlık ekiplerince müdahalede bulunulan Dural'ı, yakınları sakinleştirmeye çalıştı.
     Münir Dural'ın kız kardeşi Sevsen Dural (32) ise ağabeyinin Suudi Arabistan'da lokantada çalıştığını belirterek, ''Kurban Bayramı'nda tatile gelmişti. 10 gün önce çalıştığı ülkeye gitmek üzere yanımızdan ayrıldı. Münir ağabeyim ile birlikte diğer 5 erkek kardeşim birlikte çalışıyordu. Bugün de öldürüldüğünü öğrendik. Ailece perişan durumdayız. Cenazenin getirilmesini bekliyoruz'' dedi.
     Sevsen Dural, diğer 5 erkek kardeşinin de Suudi Arabistan'da çalıştığını kaydetti.
     Bu arada anne Leyla oğlunun fotoğrafına sarılarak Arapça ''Sana bunu yapanlar Allah'ından bulsunlar, ciğerimiz yanıyor'' diye ağıt yaktı.
     Baba Mehmet Dural ise Arapça büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını belirterek, ''Canım oğlum neredesin. İçimiz yanıyor, yüreğimiz sızlıyor. Çocukların seni bekliyor oğlum'' diye gözyaşı döktü.