Suriye'den dönen Türk Kadınlar Heyetinin basın toplantısı

İşçi Partisi Öncü Kadın Genel Başkanı Pınar Gül, Suriye'deki insanların savaş istemediğini ve Türkiye ile kendilerini kardeş gördüklerini söyledi.
Suriye'den dönen Türk Kadınlar Heyetinin basın toplantısı
Gül, Samandağ'da İşçi Partisi İlçe binasında düzenlediği toplantıda yaptığı açıklamada, Suriye Kadınlar Birliği'nin davetlisi olarak siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan 38 kişilik kadın grubuyla Suriye'ye gittiklerini ve orada 4 gün incelemelerde bulunduklarını kaydetti.

     Suriye halkının, son aylardaki gelişmelere üzüldüğüne dikkati çeken Gül, şöyle devam etti:
     ''Davet üzerine gittiğimiz ve orada 4 gün kaldığımız Suriye ziyaretimizde, Suriye'de yaşanan olayların batılı basının anlattığı gibi olmadığını gördük. Orada her kesimden insanlarla görüştük. Oradaki insanlar savaş istemiyor ve Türkiye halkıyla kendilerini kardeş olarak görüyor. Orada insanlar anlatıldığı gibi savaş ortamında değil, normal bir şekilde hayatlarını sürdürüyor. Oradaki halkı birbirine düşürmek için oyunlar oynanıyor. Suriyeli kadınlar bunun farkındalar. Oradaki Kadınlar, düşmanın ortak olduğunu belirterek buna karşı birlikte mücadele edeceklerini ifade ettiler. Bu ziyareti, oradaki yaşananları yerinde görmek açısından çok önemli görüyoruz.''
     Yapılan basın açıklamasında İşçi Partisi İl Başkanı Edip Hadimoğulları, İlçe Başkanı Zarif Yükler, ilçe yönetimi ve partililer hazır bulundu.