SURİYELİLERE ÇARŞI İZNİ

 Ülkelerindeki olaylar nedeniyle Türkiye'ye sığınan ve Kızılay tarafından Hatay'ın Yayladağı ilçesinde kurulan geçici çadır kentlere yerleştirilen Suriyelilere çarşı izni verildi.
SURİYELİLERE ÇARŞI İZNİ
İlçe merkezindeki TEKEL ve Özel İdare'ye ait arazide kurulan iki geçici çadır kentte kalan yaklaşık 3 bin 500 Suriyeli, görevlilerden aldıkları özel izinle çadır kentin dışına çıkarak alış veriş yaptılar.
     Yayladağı esnafı, çadır kentte kalan ve alış veriş için kapılarını çalan Suriyeliler sayesinde işlerinin hareketlendiğini, yaz aylarının durgunluğunu bu sayede aştıklarını kaydettiler.
 

     Yayladağı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Recep Tuncer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çadır kentlerde kalan Suriyelilerin her istediklerinde dışarı çıkamadığını, bunun için yetkililerce izin verilmesi gerektiğini belirterek, ''Okulların kapanması ve halkın önemli bir bölümünün yayla ve sahillere gitmesiyle boşalan ilçe merkezi Suriyelilerle hareketlendi'' dedi.
 
           
    
     Tuncer, esnafın Suriyeliler sayesinde yakaladığı hareketliliği kaybetmemek için fiyatlarda indirime gittiklerini, işyerlerini pazar günleri de açık tuttuklarını kaydetti.
     Bu arada, polis eşliğinde minibüslerle Yayladağı ilçe merkezine getirilen Suriyeliler, alış verişin ardından tekrar çadır kentlere götürülüyorlar.
SURİYELİLERE ÇARŞI İZNİ haberi 21 Temmuz 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  42765 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle