Suriye'ye çalışan taksicilerden eylem

Türkiye ile Suriye arasında yolcu taşımacılığı yapan taksiciler, Suriye sınır kapısında kendilerinden alınan vergi oranlarının arttırılmasını protesto etti.
Suriye'ye çalışan taksicilerden eylem
Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü Sınır Kapısı'nda toplanan taksiciler, Suriye'ye girişlerinde kendilerinden daha önce sadece 600 Suriye lirası alındığını, ancak son bir haftadan bu yana da bu ücrete ek olarak 60 dolar daha ödemek zorunda kaldıklarını belirttiler.
     Ayrıca 17.30'dan sonraki geçişlerde ise 15 dolar fazladan ödeme yaptıklarını iddia eden taksiciler, uygulama nedeniyle mağdur olduklarını, artık çalışamaz hale geldiklerini kaydetti.

     Yolcu taşımacılığı yapan Ahmet Dilim, Suriye ile son yaşanan olayların ardından kapılarda büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, ''Alınan vergiler nedeniyle kazandığımız parayı kapıda bırakmak zorunda kalıyoruz. Yetkililerden yaşadığımız sorunu çözmelerini istiyoruz'' dedi.
     Taksiciler daha sonra Suriye Gümrük Kapısı'ndaki görevlilerle görüşerek araçlarından alınan verginin kaldırılması için talepte bulundular. Daha sonra Cilvegözü Sınır Kapısı önünde bir süre slogan atan taksiciler, olaysız şekilde dağıldı.