Sutaşı'nda festival coşkusu

Sutaşı-Çöğürlü 1.Kültür Sanat etkinliği, festival havasında, halkın yoğun ilgisiyle gerçekleşti. 
Sutaşı'nda festival coşkusu
Sutaşı Belediyesi Çiçekler Düğün Salonunda gerçekleşen etkinlikte, yerel sanatçılar, Grup Katre, Sula ve Mesreh el emel tiyatro gubu Sutaşı ve Çöğürlü halkına coşkulu bir gece yaşattı. 
Etkinliğe, Sutaşı Belediye Başkan yardımcısı Tevfik Reyhanoğulları, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, ÖDP İlçe Başkanı Yıldız Kuzu, Çöğürlü Köyü Muhtarı Mehmet Doğru ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Komite Üyesi Mehmet Ali Hoca; “ biz Sutaşı ve Çöğürlü halkı olarak kültürümüze dilimize sahip çıkmak için bu etkinliği düzenliyoruz. Halkımızı bu etkinliğe sahip çıkmaya davet ederken, devamını sağlayacağımızı da müjdelemek istiyoruz. Aramızda bulunan Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir'e, Sutaşı Belediye Başkanvekili Tevfik Reyhanoğulları'na, Sutaşı Belediye Meclis Üyesi Behcet Şefikoğulları'na, ÖDP Samandağ İlçe Başkanı Yıldız Kuzu'ya, Çöğürlü Köyü Muhtarı Mehmet Doğru'ya ve salonda bulunan herkese hoş geldiniz diyorum” dedi.
Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir; “ bu etkinliği düzenleyen arkadaşlarımızı takip ettim. Sürekli kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi gündeme getirerek halkımıza bir nevi hatırlatma yapıyorlar. Çok zor şartlarda bunu kendine görev edinmiş arkadaşlarımızı kutluyor çalışmalarının devamını diliyorum.
Biliyorsunuz ki yakın dönemde büyükşehirden çok bahsedildi. Bu konuda her ne kadar belirsizlikler sürse de biz biliyoruz ki hep beraber olacağız. Büyükşehir'de handikaplar da var iyi şeyler de var. Küçük beldelerin bütçeleri büyük projelere yetmiyor bu sorunu Büyükşehir ile çözebilirler. Samandağ çok yol aldı dünden bugüne çok şey değişti. Bu güzel etkinliği paylaşmak ve değerli şeylere omuz vermeye geldik” dedi.
Etkinliğin başlangıcıyla farfur; “Biz biliriz başkan olan vatandaşla seçim öncesi selamlaşır ve seçim sonrası başkan olduktan sonra ortalıktan kaybolur. Bir sonraki seçime kadar. Ama Samandağ Belediye Başkanı nereye gitsek karşımızda oluyor. Onu size şikayet ediyoruz” nüktesi ile izleyenleri kırdı geçirdi. 
Eşsiz ezgileriyle Grup Katre, yerel skeçleriyle Mesreh El Emel tiyatro grubu, Arapça ve Türkçe şarkıları ve ataba'larıyla Sula izleyicilere keyifli anlar yaşattılar.
Sutaşı'nda festival coşkusu haberi 15 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  97940 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle