Suudi Arabistan Prensesinden Topaca’ya Ziyaret

<span style="font-family:arial; font-size:10pt">Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al- Saud</span><span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial; font-size:10pt">, &nbsp;Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca&rsquo;yı ziyaret etti.</span>
Suudi Arabistan Prensesinden Topaca’ya Ziyaret
Sayın Prensesi ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Sayın Topaca, ’Türkiye ile Arap Coğrafyası kardeş ülkeleri içinde barındıran bir coğrafyadır. Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al- Saud’u, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) tarafından koordine edilen, Valiliğimizin ve Mustafa Kemal Üniversitesi’nin iştiraki ile uluslararası toplantı vesilesiyle ilimizde ağırlamaktayız. Bu vesile ile ilimizin ekonomik kapasitesini, ortak yapılabilecek ekonomik bazı girişimleri değerlendireceğiz. Devletimizin planı, projesi dahilinde ilimize ekonomik anlamda katkı sağlamak için iki ülke arasında ekonomik konularda bazı bilgi, teknoloji ve tecrübe paylaşımları olabilir.’’ dedi.Sayın Topaca, bu ziyaretin güzel bir iş birliğine, ortak projeler gerçekleştirmeye vesile olmasını temenni etti.Hatay’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Prenses Basmah Al- Saud, ‘’Sayın Topaca’nın hoşgörüsü ve misafirperverliğinden çok memnun kaldım. Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin bir üyesi olarak burada yapılan toplantılara katılmaktan onur duyuyorum. Hatay çok barışçıl, kardeş canlısı, kendi kültür değerlerini canlı tutmayı ve bu kültürü bir arada yaşatmayı başarmış bir şehir. Bu bölgede ekonomik gelişim açısından çok büyük bir potansiyel var. Sayın Topaca’dan alacağımız bilgiler doğrultusunda ilinizde ekonomik stratejik işbirliği yapmak istiyoruz.’’ dedi.Sayın Topaca Suudi Arabistan Prensesi Basmah Al- Saud’a ziyaretin anısına ilimizi tanıtan bir kitap ve hediye takdim etti.
Suudi Arabistan Prensesinden Topaca’ya Ziyaret haberi 09 Mayıs 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  3220 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle