SUUDİ ARABİSTAN'DAN ADANA VE HATAY'A DİREKT UÇUŞ MÜJDESİ

Suudi Arabistan'ın havayolu şirketi Nasair, Adana-Cidde, Hatay-Cidde ve Riyad-Hatay arasında uçuş seferlerini başlattı.
SUUDİ ARABİSTAN'DAN ADANA VE HATAY'A DİREKT UÇUŞ MÜJDESİ
Nasair Satış Müdürü Turki Abdullah Al Jawani, Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında, havacılık sektöründeki en büyük uçuş bölgelerinden biri Türkiye'de ilk olarak İstanbul'a, buna ek olarak Adana ve Hatay'a da sefer başlattıklarını söyledi.
 
 
     Düzenlenen uçuşların iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine de katkıda bulanacağını ifade eden Jawani, ''Ülkelerimizin ilişkilerini daha da geliştirmek için her hafta Cidde-İstanbul arasında 4, Cidde-Adana arasında ise 3 direkt sefer koyduk. Ayrıca Hatay-Cidde ve Hatay-Riyad arasında da haftada 2 sefer düzenledik'' dedi.
     Suudi Arabistan'dan Adana ve Hatay'a direkt uçuş gerçekleştiren ilk firma olduklarını belirten Jawani, ilk hedeflerinin 50-60 bin arası yolcu taşımak olduğunu bildirdi.
     Jawani, İstanbul, Adana ve Hatay uçuşları ile yurtdışı uçuş noktalarını 21'e çıkardıklarını kaydederek, uluslararası uçuş ağını daha da artırmayı planladıklarını anlattı.
     Toplantıya katılan Adana Vali Yardımcısı İbrahim Avcı da, Suudi Arabistan'dan Adana'ya direkt uçuş düzenlendiği için mutlu olduklarını söyledi.