SUYA BAĞLI TURİZM PROJESİ ÖDÜLLERİ -

SAMANDAĞ KAYMAKAMI ÖZÇAKICI: -''DENİZ, DOĞA, TARİH VE KÜLTÜR TURİZMİ AVANTAJINI DEĞERLENDİRMELİYİZ''
SUYA BAĞLI TURİZM PROJESİ ÖDÜLLERİ -
Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, deniz, doğa, tarih ve kültür turizmi avantajını iyi değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.
     Özçakıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ''Suya Bağlı Turizm Projesi'' kapsamında Türkiye genelinde ilk 5 arasına girdikleri belirterek, 27 Ekimde Ankara'da düzenlenen ve Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da bulunduğu törende, ödülü Müsteşar İsmet Yılmaz'dan aldığını anımsattı.
     Samandağ'ın önemli turizm potansiyeline sahip olduğunu, ancak turizmden beklenen payın alınamadığını ifade eden Özçakıcı, şöyle devam etti:
     ''2010 yılı 'Suya Bağlı Turizm' teması ile düzenlenen yarışmada, 'Samandağ Destinasyonu' projesiyle ilk 5'e girdiği için ödül kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Alınan ödülün ilçemizin turizm potansiyelinin ne denli yüksek olduğunu tescil etmektedir. Şüphesiz ilçemizin tanıtımına büyük katkısı olacaktır. Avrupa ülkeleri kaynaklı turizm hareketi, kendisine yeni ve yeterince keşfedilmemiş alanlar aramaktadır. Deniz, doğa, tarih ve kültür turizmi avantajını değerlendirmeliyiz.''
     Özçakıcı, sektör temsilcilerinin bu potansiyeli ekonomiye kazandırma konusunda ilçeye yatırım yapmalarını beklediğini, her türlü kolaylığı göstereceklerini de sözlerine ekledi.