TADAD'tan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gülen'e ziyaret

 Talasemi Dayanışma Derneği (TADAD) Hatay Şube Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri AK Parti Merkez İlçe Başkanlığına yeni seçilen Emrullah Gülen'i ziyaret etti.
TADAD'tan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gülen'e ziyaret
 Kerimoğlu, parti binasında düzenlenen ziyarette yaptığı konuşmada, yeni seçilen yönetime başarı dileklerini ileterek, derneklerinin kuruluş amacı hakkında bilgi verdi.
     Görevde oldukları 22 aylık süreçte başta hastalar, hasta aileleri ve bu hastalığı taşıyan evli çiftlere maddi, manevi destek sağladıklarını belirten Kerimoğlu, bu destekler ve yardımlarla hastaların ve ailelerinin hayata tutunmaları adına onlara büyük moral kaynağı olduğunu, bu bireylerin topluma kazandırılması yönünde ellerinden gelen çabayı ortaya koyduklarını anlattı.
     AK Parti Merkez İlçe Başkanı Gülen de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, özellikle TADAD'ın bir sivil toplum kuruluşu olarak özellikli bir yere sahip olduğunu ifade etti.
     Derneğin, dinamik hayatta vazgeçilmez insani görevlerin yerine getirilmesinde ve çalışma amacı olarak insanlara ve insanlığa hizmet ediyor olmasında önemli bir yeri olduğunu bildiren Gülen, kent genelinde ciddi önem arz eden talasemi ve diğer kan hastalıklarının, tüm insanların toplumsal halk sağlığı sorunu olduğunu dile getirdi.
     Gülen, uzun yıllar önce kentte kurulmuş olan TADAD'a el birliği ile sahip çıkılması gerektiğini söyledi.