Taksicileri tek çatı altında toplanıyor.

Antakya’da faaliyet gösteren taksiciler daha kaliteli ve standartlara uygun hizmet vermek amacıyla Antakya Ticari Taksiciler Derneği’ni kurdu.
Taksicileri tek çatı altında toplanıyor.
Hatay Gazeteciler Cemiyetinde yeni kurdukları dernek ile ilgili basın açıklaması yapan Antakya Ticari Taksiciler Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım ve dernek üyeleri halkın taksiciler ile ilgili önyargılarını kırmak istediklerini kaydetti.

Yıldırım,  yaptığı açıklamada taksicilerin uygulanan farklı uygulamalar nedeniyle yanlış anlaşıldıklarını ve halkın taksicilere karşı bir güvensizlik taşıdığını belirterek, “Derneği kurma amacımız taksiciler ile ilgili yanlış anlaşılmaların kaldırılarak, standartlara uygun, profesyonel hizmet anlayışı ile hareket etmek. Derneğimiz henüz çok yeni fakat taksicilik ile ilgili birçok düzenlemenin hayata geçmesi için çalışmalara başladık.” dedi.Taksiciler Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım, Antakya’da henüz taksimetre sistemine geçilmediğini kaydederek, en kısa zamanda taksimetre sistemine geçilerek, vatandaşa farklı fiyat sunmanın önüne geçileceğini ifade etti. Halka en iyi ve kaliteli hizmet için sistemin hayata geçirilmesi gerektiğini belirten Yıldırım, “ Medeniyetler kenti Antakya’ya yakışır bir şekilde hizmet vermek istiyoruz. Bu nedenle araçlardan, taksicilerin kılık kıyafetine kadar her şeyde standart uygulamalar hayata geçirilecek. “şeklinde konuştu.Taksiciler Derneği Başkanı Mehmet Yıldırım Antakya’da özellikle gece taksi bulma konusunda sıkıntı yaşandığını belirterek, 27 taksi durağından sadece 3’ünün 24 saat hizmet verdiğini, dernek olarak amaçları arasında 27 taksi durağının tamamını faal duruma getirmek olduğunu kaydetti.