Talasemi ye yeni dernek

 Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı Burhan Kerimoğlu, yeni kurulan dernekleriyle güzel projelere imza atıp, hastalığın en aza indirilmesi için çalışacaklarını belirtti.
Talasemi ye yeni dernek
   Kerimoğlu, Antik Han Konuk Kültür Evi'nde yeni yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında, 9 Mart tarihinde kurulan derneğin faaliyetlerine başladığını söyledi.
     Derneklerinin gerek talasemi gerekse orak hücre anemi hastalıklarıyla doğan kişileri ve ailelerini bir araya getirerek hizmet ağını daha etkin kullanma yoluna gideceğini anlatan Kerimoğlu, ilçelerde oluşturacakları şubeler ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti.
     Kerimoğlu, birlik ve beraberlik içinde sosyal, kültürel bağlılığın bundan sonra da artarak devam edeceğine değinerek, şunları kaydetti:
     ''Dernekçe sürdürülecek çalışma konularının başında, yine tanı ve tedavi merkezinin sorunlarını saptamak, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarının yöneticilerini bilgilendirmek olacağı gibi, yardıma muhtaç tedavi olamayan talasemi ve orak hücre anemi hastalarına ulaşmayı, yürürlükte olan kanun ve yönetmelikler çerçevesinde hastaların bilgilenmelerini sağlayarak yeni kanun ve yönetmeliklerin hazırlanmasına katkıda bulunmayı hedef edindik. İlimiz genelinde sağlıklı bir nesil üretmek için taşıyıcı anne ve baba adaylarına bilgilendirici, eğitici çalışmalar yapmak ve danışmanlık hizmetlerini de ayrıca zaman içerisinde sunma yoluna gideceğiz.''
     Kentte, 300 talasemi, bin 550 orak hücre ve bin 378 çift taşıyıcının bulunduğunu vurgulayan Kerimoğlu, ''Yeni kurulan derneğimizle güzel projelere imza atıp, hastalığın en aza indirilmesi için çalışacağız'' dedi.
Talasemi ye yeni dernek haberi 29 Nisan 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  193850 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle