TANZANYA TİCARET VE SANAYİ BAKANI HATAY DA

Bir dizi gezi, inceleme ve ekonomik işbirliği görüşmelerinde bulunmak üzere hemşehrimiz hayırsever işadamı Erol Bilecik’in davetlisi olarak şehrimize gelen Tanzanya Ticaret ve Sanayi Bakanı Gregory George Teu Başkan savaş ı ziyaret etti.
TANZANYA TİCARET VE SANAYİ BAKANI HATAY DA

Karşılıklı sohbet ve tanışma şeklinde geçen ziyarette Tanzanya Ticaret ve Sanayi Bakanı Gregory George Teu, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı sosyal, kültürel ve ekonomik işbirliğinin daha da geliştirilmesi adına Tanzanya’ya davette bulundu.

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş konuk bakan ve beraberindeki heyete Antakya’nın tarihi ve kültürel geçmişi hakkında bilgiler verdi.

            Savaş, sosyal, ekonomik ve kültürel alanda karşılıklı işbirliğine hazır olduklarını ifade ederken, hayırsever işadamı Erol Bilecik’e memlekete yaptığı hizmetlerden ötürü bir kez daha teşekkür ettiğini belirtti.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyarette Tanzanya Ticaret ve Sanayi Bakanı Gregory George Teu, beraberinde Tanzanya Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Genel Müdürü Dr.Adelhelm Meru’ya tablo ve ipek kravat hediye etti.

            Heyet görüşmenin ardından toplu olarak hayırsever işadamı Erol Bilecik tarafından yaptırılan ve önceki gün açılışı gerçekleştirilen Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni gezerek incelemelerde bulundular.