TAPU KADASTRO 12. BÖLGE MÜDÜRÜ GÖKSU:

TAPU KADASTRO 12. BÖLGE MÜDÜRÜ GÖKSU: ''TAPU İŞLEMLERİNDE 'SMS' UYGULAMASIYLA VATANDAŞLARIMIZA DAHA HIZLI HİZMET SUNUYORUZ''
TAPU KADASTRO 12. BÖLGE MÜDÜRÜ GÖKSU:
Tapu Kadastro 12. Bölge Müdürü Burhan Göksu, tapu işlemlerinde ''sms'' uygulamasıyla vatandaşlara daha hızlı hizmet sunduklarını belirtti.
     Göksu, Antakya Emlak Müşavirleri ve Komisyoncuları Derneği tarafından Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, yeni uygulamalar hakkında bilgi verdi.
     Vatandaşın tapu işlemlerinde zaman kaybını önlemek için çaba gösterdiklerini ifade eden Göksu, ''Tapu işlemlerinde 'sms' uygulamasıyla vatandaşlarımıza daha hızlı hizmet sunuyoruz. Amacımız, daha etkin, şeffaf ve çağdaş bir hizmet sunabilmek. Uygulamayla vatandaşlar tapu işlemlerini sıra beklemeden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor'' diye konuştu.
     Tapu işlemlerinin en kısa zamanda tamamlanması için emlakçılara büyük görev düştüğünü vurgulayan Göksu, bu konuda eğitimin çok önemli olduğunu söyledi.
     Antakya Emlak Müşavirleri ve Komisyoncuları Derneği Başkanı Atilla Sahillioğlu da, mesleklerinin hak ettiği noktaya ulaşması ve gereken önemin verilmesi için bir an önce ihtiyaca cevap verecek nitelikte ''Emlak Müşavirliği Yasası'nın çıkarılması gerektiğini kaydetti.
     Yasanın meslektaşlarının haklarının korunması, kayıt dışılığının önüne geçilmesi açısından önemli olduğunu vurgulayan Sahillioğlu, bununla mesleklerinden haksız kazanç elde edenlerin ayıklanacağını söyledi.
     Toplantıya, Hatay Tapu Kadastro Sicil Müdürü Ahmet Sarıoğlu ile emlakçılar katıldı.