TARAFTARLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

İl Emniyet Müdür Yardımcısı Fatih Karataş, spor karşılaşmalarının centilmence geçmesi için gerekli önlemleri alacaklarını belirtti.
TARAFTARLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
 Karataş, bir süre önce yasalaşan 6222 sayılı ''Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi'' kanununun yürürlüğe girmesinin ardından, ilde gerçekleştirilecek tüm spor etkinliklerinde sporseverlerin uyması gereken kuralları ve aykırı hareket halinde alacakları cezalar hakkında taraftarları bilgilendirdi.
     Maçların centilmence ve dostça gerçekleşmesi için tüm tedbirlerin alınacağını ifade eden Karataş, Hatayspor'u ve taraftarları çok sevdiklerini ancak aykırı durumlarda yürürlüğe giren kanunu kamu adına uygulamak zorunda kalacaklarını ifade etti.
 
     Toplantıda konuşan Hatayspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sadullah Ergin'de emniyetle paralel düşündüklerini, sporseverlerin müsabakaları huzur içinde izlemeleri için dernek olarak ellerinden gelen tüm çabayı göstereceklerini kaydetti.
     Toplantıya, Çevik Kuvvet Müdürü Nadir Örten, Çevik Kuvvet Büro Amiri Ahmet Yaşar Şahin, Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Ağlar, Başkanvekili Mahmut Çelikel, Yönetim kurulu üyeleri ve İllegal Grup temsilcileri Mehmet Deviren, Hüseyin Sönmez, Cadde Grubu temsilcisi Türker Özkaya ve diğer taraftar temsilcileri katıldı.