Tarihi Dörtyol fotoğrafları albüme dönüştürülüyor.

 İlim Kültür ve Edebiyat Derneği (İLKE-DER) Yönetim Kurulu Üyesi Araştırmacı-Yazar Kadir Aslan, Dörtyol ilçesinde 1920'den bu yana çekilen fotoğraflardan albüm hazırlandığını belirtti.
Tarihi Dörtyol fotoğrafları albüme dönüştürülüyor.
 Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun yıllardır üzerinde çalıştığı ''Milli Mücadelede Dörtyol'' belgeselinin ardından Dörtyol'a ait 92 yıllık fotoğraflardan oluşan albüm hazırlığı yaptığını vurgulayarak, albüm ile 92 yıllık süreci gözler önüne sereceklerini söyledi.
     Albüm çalışmaları kapsamında, vatandaşların ellerinde bulunan tarihi fotoğrafları kendisine ulaştırdığını anlatan Aslan, fotoğrafları dijital ortama aktardıktan sonra kişilere geri iade ettiklerini kaydetti.
     Aslan, albümün tarih sıralamasına göre oluşturulduğunu bildirerek, ''Albümde, özellikle Mustafa Kemal Atatürk'ün Dörtyol'a yaptığı ziyaretlerde çekilen fotoğrafları da yer alıyor. En kısa sürede bu albümü hazırlayarak halkımıza sunacağız. Bu albüm gelecek kuşaklara aktarılması açısından son derece önemli bir çalışmadır'' dedi.
     Albüm çalışmalarında son aşamaya geldiğine değinen Aslan, albümde 400 dolayında fotoğrafın yer alacağını sözlerine ekledi.