TARIM İL MÜDÜRÜ TARIM VE KIRSAL KALKINMA STRATEJİ PLANI HAZIRLANDI

 İl Tarım Müdürü Bestami Zabun, Hatay ili ''Tarım ve Kırsal Kalkınma Strateji Planı''nın hazırlandığını söyledi.
TARIM İL MÜDÜRÜ TARIM VE KIRSAL KALKINMA STRATEJİ PLANI HAZIRLANDI
  Zabun, İl Özel İdare Binası Toplantı Salonunda düzenlenen ''Tarım ve Kırsal Kalkınma Strateji Planı'' tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, tarımın özellikle markalaşma ve ihracat odaklı planlanması için tüm paydaşların katılı ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında Tarım İl Müdürülüğü tarafından sunulan proje ile 15 aylık bir çalışma sonucu Strateji Planı'nın bitirildiğini belirtti.
     Uygulamaya konulan Strateji Planı'nın daha iyi anlaşılması ve uygulanmasını temin amacıyla toplantılar düzenlediklerini ifade eden Zabun, bu planın Hatay'ın tüm köylerinden toplanan 975 anket sorularının değerlendirilmesi sonucundan iklim,toprak,hastalık ve zararla ilgili verilerin alındığını kaydetti.
     Zabun, ''Tarım ve Kırsal Kalkınma Strateji Planı''nın 2011-2015 yılları içerisinde faaliyete geçireceklerinin altını çizdi.
     Toplantıda daha sonra Stratejik Plan Yürütme Sorumlusu Fikriye Mavi, planın tanıtımını içeren sunu eşliğinde ilçeye ait tüm projeler ve ürün deseni hakkında köy, mahalle muhtarları ile ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcilerine bilgi verdi.