TARIM VE KIRSAL KALKINMA STRATEJİ PLANI TOPLANTISI

Kumlu ilçesinde ''Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı'' toplantısı gerçekleştirildi.
TARIM VE KIRSAL KALKINMA STRATEJİ PLANI TOPLANTISI
 İlçe Tarım Müdürü Mustafa Durusoy, İsmet Mursaloğlu Lisesi Konferans Salonu'nda, yaptığı konuşmada, planın Hatay'ın tarımı için bir ''yol haritası'' anlamı taşıdığını ifade etti.
     Durusoy konuşmasına şöyle devam etti:

     ''147 Bin dekar ekilebilir alana sahibiz. Arazilerin hepsinin yakını sulanabilir, düz, taban arazisi niteliğindedir. İlçemiz sınırları içinde inşasına devam edilen barajımızın ve alt yapılarının da tamamlanması ile, planın ilçemizde uygulaması bu yönüyle hem kolay hemde çok az maliyetli olacaktır.''
     Devletin sağladığı olanaklardan yararlanmak ve daha kaliteli ürün elde edebilmek için üretici birliklerinin kurulması gerektiğinin altını çizen Kaymakamı Cevat Gün, çiftçilerin güçlerini birleştirerek ortak hareket etmeleri neticesinde, maliyetlerinin azalacağını, ürün kalitelerinin ise artacağını söyledi.
     Toplantı, projede görevli Ziraat Mühendisleri Mehmet Halis Koçer, Zafer Özkan ve Ahmet Derviş Sarar'ın, katılımcıların sorularına cevap vermeleri ile devam etti.
     Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı toplantısına, köy ve mahalle muhtarlarının yanı sıra bölgedeki çiftçiler katıldı.