''TARIMSAL VE HAYVANSAL SANAYİ İLE TURİZME İVME KAZANILMASINA ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ''

GİAF BAŞKANI ÖZBUĞDAY: -''BÖLGEMİZDEKİ İLLERİN DİNAMİKLERİNİN TANITIMI, PAZARLANMASI VE SATIŞI KONUSUNDA PROJELER ÜRETECEĞİZ'' -''TARIMSAL VE HAYVANSAL SANAYİ İLE TURİZME İVME KAZANILMASINA ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ''

''TARIMSAL VE HAYVANSAL SANAYİ İLE TURİZME İVME KAZANILMASINA ÖNCÜLÜK EDECEĞİZ''
Güney ve Güneydoğu Anadolu Genç İşadamları Federasyonu (GİAF) Başkanı Aykuz Özbuğday, bölgedeki tüm illerin dinamiklerinin değerlendirilmesi, tanıtımı, pazarlanması ve satışı konusunda projeler üreteceklerini söyledi.
     Hatay Genç İşadamları Derneği'nin (HAGİAD) de başkanı olan Özbuğday, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 18 Eylülde Gaziantep'de gerçekleştirilen ''GİAF 4. Olağan Genel Kurulu''nda tek aday olarak başkanlığa seçildiğini anımsatarak, kendine güvenen tüm delegelere teşekkür etti.
     GİAF'ın bölgede iş dünyasında ''lokomotif'' görevi yaptığını belirten Özbuğday, şöyle devam etti:
     ''GİAF, Mersin'den, Mardin'e kadar bulunan kuşakta iş dünyasında kendini hissettiren bir kuruluştur. Genel Merkezimiz Gaziantep'de bulunmaktadır.
     Güçlü ve özverili bir yönetim kurulu ile kolları sıvayarak seçimden hemen sonra çalışmalara başladık. Yakın hedefte, bölgemizdeki illerin dinamiklerinin tanıtımı, pazarlanması ve satışı konusunda projeler üreteceğiz. Bölgemizde yoğun olarak dikkati çeken tarımsal ve hayvansal sanayi ile turizmde ivme kazanılmasını sağlayacağız.
     Özellikle 'inanç turizmi' kapsamında Mersin, Tarsus, Adana, Antakya, Gaziantep ve Mardin'e kadar kuşakta önemli merkezlere daha çok yerli ve yabancı turist gelmesi için yeni politikalar belirleyeceğiz. Bölgeyi 'cazibe merkezi' yapmayı hedefliyoruz. Ortak hedefimiz, önce bölgemize daha sonra da ülkemize katma değer kazandırmak ve ekonomiye katkı sağlamaktır.''
     Enerji ve su kaynaklarının değerlendirilmesi konusunda da çalışmaları bulunduğuna dikkati çeken Özbuğday, ülkenin en büyük sorunu olan işsizliğin asgari düzeye indirilmesi için de projeler ürettiklerini, bunu ilgili bakanlık ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.