TAYİNİ ÇIKAN HAKİM VE SAVCILARA, VALİ LEKESİZ'DEN VEDA YEMEĞİ

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun 2011 Yaz Kararnamesi ile tayinleri çıkan hakim ve savcılara yemek verdi.
TAYİNİ ÇIKAN HAKİM VE SAVCILARA, VALİ LEKESİZ'DEN VEDA YEMEĞİ
 Lekesiz, Antakya Şehir Kulübü'nde gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin çağdaş bir devlet olmanın gereklerini yerine getirmesi, insan kaynaklarını geliştirmesi, sosyal ve ekonomik yapısında yeni yapılanmalara imza atmasıyla her geçen gün güven veren bir yapıya doğru daha kararlı adımlarla ilerlediğini belirtti.
 
  
     Dünyanın pek çok köşesinde bir takım olumsuzlukların yaşandığını ifade eden Lekesiz, daha yaşanabilir bir
Türkiye için tüm olumsuzluklara yargısı, idaresi, sivil toplumuyla hep beraber çözüm üretmek gerektiğini kaydetti.
     Hukukun üstünlüğünün bulunmadığı ülkelerde, üstünlerin hukukunun olduğunu vurgulayan Lekesiz, hukukun her şeyin başı olduğunu belirtti.
     Lekesiz, kentte görev yapan ve tayini çıkan hukukçulara yaptıkları hizmetler nedeniyle teşekkür etti.
     Manisa Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, millet adına kendilerine verilen emanete sahip çıkmak üzere yeni görev yerlerine gideceklerini kaydetti.
     Devletin kurumlarının ölçülü, saygılı bir işbirliği içinde olması gerektiğini ifade eden Yıldırım, bu sayede devletin daha aktif, bireylerin de mutlu olacağını belirtti.
 

     Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Semih Erdoğan, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Doğan Karaca, 121. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay Hasan Aksoy, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Baro Başkanı Sinan Akgöl'ün de katıldığı etkinlikte Vali Lekesiz, tayini çıkan hakim ve savcılara çeşitli hediyeler verdi.