Tayini Çıkan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara Veda Yemeği

“Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi” ile ilimizden tayini çıkan Vali Yardımcılarına ve İlçe Kaymakamlarına  Vali  Lekesiz ve eşi  Zehra Lekesiz’in ev sahipliğinde Veda Yemeği verildi.
Tayini Çıkan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara Veda Yemeği
 Ottoman Otel’de düzenlenen yemeğe; emekliğe ayrılan Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel ile tayini çıkan Vali Yardımcısı Kadim Doğan ve yine tayinleri çıkan Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Erzin Kaymakamı İskender Yönden, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Kumlu Kaymakamı Ali Güner, Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz ile göreve devam eden Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile eşleri katıldı.Yemekte duygu ve düşüncelerini dile getiren Vali Yardımcısı Ahmet Ertan Yücel, meslekte 40 yılı tamamladığını ifade ederek, “Mesleğimin son günlerinde sizlerle vedalaşma fırsatı oluşturan Sayın Valimize ve eşi hanımefendiye teşekkür ederim. İşimi her zaman severek yaptım. Belki her zaman gönlümüzden geçen olmamıştır ama geriye dönüp baktığımda mutlu olduğumu ve severek çalıştığımı görüyorum. Herkesin, hepimizin yolu açık olsun.” dedi.Vali Yardımcısı Kadim Doğan da, hem sevinçli hem de üzgün olduğunu ifade ederek, “5 yıldır Hatay’da görev yapıyorum ve 36 yıldır da mesleğimi icra ediyorum. Hatay’da gerçekten güzel günlerimiz oldu. Sayın Valimizle çalışmak mesleğe yeni başlamak gibi oldu zira kendisinden çok şeyler öğrendik. Görev süremiz boyunca bizlere gösterdiği manevi desteklerinden dolayı teşekkür ederim. ” diye konuştu.Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş da, Hatay’da görev yapmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, görev süresi içerisinde manevi desteklerini yanında gördüğü Vali Lekesiz’e teşekkür etti.Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı da, “Çok şerefli Mülki İdare Amirliği görevinde 23.yıla girdim. Görev yaptığınız yerde şartlar ne kadar ağırsa, oradan ayrıldıktan sonra oranın hatırlanmaya değer olduğunu ve mesleği anlamlı hale getirdiğini gördüm.
 
Hatay’da görev yapmaktan da büyük mutluluk duydum. Herkesin yeni görev yerleri hayırlı olsun.” dedi. Erzin Kaymakamı İskender Yönden ise, görev süresince manevi desteklerini kendilerinden esirgemeyen Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, “Yeni ilçelerde yeni görevlere başlayacağız. Sizden öğrendiklerimiz bizlere yol gösterecek.” dedi. Kumlu Kaymakamı Ali Güner de bu güzel gecenin hazırlanmasından ve kendilerine veda imkanı sunulmasından dolayı Vali Lekesiz’e ve eşi Hanımefendiye teşekkür etti. Hassa Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu ise yaptığı konuşmada, değerli meslektaşları ile böyle güzel bir akşamda birarada olmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. Tekbıyıkoğlu, “Üç yıldır buradayım, aylar geçse de yıllar geçse de dostlar bizi hatırlasın.” diye konuştu.Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz ise, bir yıllık görevinin ardından tayini çıktığını ifade ederek, Hatay’da görev yapmaktan memnuniyet duyduğunu kaydetti. Yılmaz görevi süresince manevi anlamda yanında olan Vali Lekesiz başta olmak üzere meslek büyüklerine de teşekkür etti.Daha sonra bir değerlendirme konuşması yapan Vali  Lekesiz, tayini çıkan Vali Yardımcılarına ve Kaymakamlara yeni görevlerinin hayırlı olması dileğinde bulundu. Lekesiz, “Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Hizmetleriniz için Devletim ve milletim adına teşekkür ederim. Siz bu zorlu görevi icra ederken eş ve çocuklarınız da büyük fedakarlıkta ve büyük feragatta bulundular. Onlara da bundan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.-Konuşmaların ardından, Vali Yardımcılarımıza ve eşlerine, ilçe kaymakamlarına ve eşlerine Vali Lekesiz ve eşi hanımefendi Zehra Lekesiz tarafından günün anısına birer hediye verildi.