TAYVAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ CHEN İTSO'YU ZİYARET ETTİ

Mustafa Kemal Üniversitesi'nin (MKÜ) davetlisi olarak kente gelen Tayvan Ankara Büyükelçisi James Chen , İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Meclis Başkanı Mehmet Binbay'ı makamında ziyaret etti.
TAYVAN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ CHEN İTSO'YU ZİYARET ETTİ
 Tayvan Büyükelçisi Chen, iki ülke arasında ilişkilerinin geliştirilmesi için çalıştıklarını belirterek, daha fazla nelerin yapılabileceğini görmek, incelemek için Hatay'da bir dizi ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.
     Chen, Türkiye ile otomotiv sanayisi, motor sanayisi, çiçekçilik, tıbbı bitki yetiştiriciliği, demir-çelik ve balıkçılık alanında iş birliği yapmak istediklerini belirterek, ''Gördüğümüz kadarıyla Hatay'ın ekonomisinde İskenderun'un büyük önemi var. Bu yüzden sizlerle tanışıp ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz'' dedi.
     Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Binbay ise daha önce Tayvan'a 3 kez gittiğini belirterek, ''Hatay ekonomisinin yüzde 70'ini İskenderun oluşturuyor. Özellikle Demir-Çelik, Filtre sektörü bölgemizde çok gelişmiştir. Ziyaretinizle ilgili bilgileri üyelerimizle ve bölgemiz iş adamlarıyla paylaşacağız. Sizlerle iş birliği içerisinde olmak bizim için onur verici olur'' diye konuştu.
     Ziyarete Tayvan Büyükelçisi Chen'nin eşi Maria Chen ve İTSO Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.