TAYVAN BÜYÜKELÇİSİNDEN ATSO'YA ZİYARET

 Tayvan'ın Ankara Büyükelçisi James Chen ve eşi Maria Chen, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası'na (ATSO) nezaket ziyareti gerçekleştirdiği bildirildi.
TAYVAN BÜYÜKELÇİSİNDEN ATSO'YA ZİYARET
 Mustafa Kemal Üniversitesi'nin (MKÜ) davetlisi olarak Hatay'a gelen Tayvan Ankara Büyükelçisi Chen, ziyarette yaptığı konuşmada, Tayvan'ın bir ada ülkesi olduğunu ve özellikle balıkçılık sektöründe üst seviyede faaliyet gösteren bir ülke konumunda olduğunu kaydetti.
     Her iki ülkenin şehirleri arasındaki ilişkileri geliştirmeye yönelik MKÜ ile işbirliği içinde bulunduklarını ve aralarında üç farklı faaliyet anlaşmasının bulunduğunu ifade eden Büyükelçi Chen, Tayvan'ın Antakya'nın yapısıyla oldukça benzerlikler göstermesi nedeniyle yatırım ve işbirlikleri konusunda girişimlerde bulunmak istediklerini belirtti.
     Chen, yıllık cirosu toplam 5 milyon Dolar olan üye kuruluşları tüm masrafları kendileri karşılamak üzere misafir ederek, fabrikaları ve yatırım ortamlarını gezdirebileceklerini, ATSO'dan gelecek bir ticaret heyetini de memnuniyetle karşılayacaklarını ifade etti.

     Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO Başkan Yardımcısı Remzi Güzel, Tayvan Ankara Büyükelçisi Chen ve beraberindeki heyete, ATSO'nun ticari ve ekonomik faaliyetleri hakkında bilgi.
     Ziyaretin sonunda ATSO Başkan Yardımcısı Güzel, Tayvan Ankara Büyükelçisi Chen'e ATSO'ya ait çeşitli yayınlar ve hediyelerin yanı sıra bir plaket verdi.
     Ziyarete ayrıca MKÜ Dış İlişkiler Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Muharrem Keskin, Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Öksüz, ATSO Meclis Başkanı Hayrettin Çolakoğlu, Yönetim Kurulu üyesi Sami Ekşi ve Genel Sekreter Serdar Yılmaz Saraç da katıldı.