TDD şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Talasemi Dayanışma Derneği Hatay Şubesi, şubat ayı olağan toplantısını dernek binasında gerçekleştirdiği bildirildi.
TDD şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.
Dernek Başkanı Burhan Kerimoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, üyelerle fikir alışverişinde bulunmak ve yapacakları çalışmaları görüşmek üzere her ay düzenli olarak bir araya geldiklerini belirtti.
     Hastaların özellikle sosyal olarak toplum içerisinde yaşadıkları sorunların çözümüne yardımcı olmaya çalıştıklarını ve sıkıntıları yetkili makamlara ileterek dertlerine çözüm olma yönünde arada köprü vazifesi gördüklerini vurgulayan Kerimoğlu, şöyle devam etti:
     ''Ocak ve şubat ayları içerisinde yapmış olduğumuz faaliyetlerin başında özellikle geçen yıl sürekli açık tutamadığımız dernek binasını bu yıl saat 09.30-17.00 saatleri ve hafta sonları açık tutmaya azami özen göstermekteyiz. Bunun sonucunda hastaların daha sık bir araya gelerek zaman geçirmelerini sağlamış durumdayız. Halk otobüslerine hastalarımızın indirimli binmeleri için çalışma yaptık. Özürlü maaşları konusunda hastalarımızı bilinçlendirmeye devam ediyoruz.''
     Kerimoğlu, 29 Nisan'da yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı ile ilgili üye ve hastalara ön kayıt yaptırmaları yönünde gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını kaydetti.