TEDAŞ'TAN ABONELER CEZA VE FAİZ AFFI UYARISI

TEDAŞ Genel Müdürlüğü, ödenmeyen borçlarının tekrar yapılandırılmasını ön gören hükümden yaralanmak isteyen vatandaşların dilekçe ile başvurmalarını istedi.
TEDAŞ'TAN ABONELER CEZA VE FAİZ AFFI UYARISI
  Valilik Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, TEDAŞ'tan yapılan açıklamada, kanunun yayımlandığı 25 Şubat 2011 tarihini izleyen ikinci ayın sonundan 2 Mayıs 2011 tarihine kadar abonesi bulundukları Elektrik Dağıtım Şirketi'nin ilgili birimlerine dilekçe ile başvuruda bulunmaları gerektiği belirtildi.
     Tarımsal sulama abonelerinin 30 Haziran 2011 tarihine kadar başvurmaları gerektiği ifade edilen açıklamada, şunlara yer verildi:
 
 
     ''TEDAŞ mükelleflerin borçlarını peşin ödemesi halinde üzerine herhangi bir artış oranı uygulanmayacak. Taksitli ödeme seçeneğinde ise tarımsal sulamada kullanılan elektrik tüketimlerinden kaynaklanan alacaklarından, tercih edilen taksit ödeme seçeneği katsayısı ile çarpılarak taksitlendirmeye konu bedel bulunur ve bulunan tutar taksit sayısına bölünerek ödenecek taksit tutarı hesaplanır. İlk taksit kasım ayında olmak üzere sonraki taksitler her yıl ilk taksitin tekabül ettiği ay sonuna kadar ödenir.''